14 va 15-sentabr kunlari ko‘p funksiyali M-Clinic tibbiyot markazida “Tibbiyotning dolzarb jihatlari: diagnostika, davolash, reabilitatsiya, samarali boshqaruv” mavzusida konferensiya bo‘lib o‘tdi.
m clinic, реклама
Konferensiyaning asosiy maqsadi — M-Clinic ko‘pfunksiyali tibbiyot markazining professional hamjamiyat hamda jamoatchilik uchun taqdimoti Germaniya, Shveysariya va Rossiyaning yetakchi mutaxassislari bilan kasalliklar diagnostikasi, bemorlarni davolash va reabilitatsiya qilishdagi innovatsiyalar sohasida tajriba almashishdan iborat.
Tadbir mehmonlari O‘zbekiston sog‘liqni saqlash vaziri Amrillo Inoyatov, xorijiy mutaxassislar — Anna Plaksina (Rossiya), Svetlana Veber (Germaniya), Oleg Voronsov (Germaniya), Shtefan Shuko (Shveysariya) va boshqalar bo‘ldi.
Amrillo Inoyatov o‘z nutqida O‘zbekiston tibbiyotini rivojlantirishda xususiy sektorning rolini qayd etib o‘tdi.
Taqdimotni spikerlar o‘z ma’ruzalari bilan davom ettirdilar, Joint Commission International (JCI) tibbiyot tashkilotlarini akkreditatsiya qilish standartlarining maqsad va istiqbollari haqida so‘zladilar hamda tibbiyotda xalqaro hamkorlik mavzusiga to‘xtaldilar.
Dunyo bo‘ylab bemorlarning o‘limi borasidagi statistika ma’lumotlari va uning sabablariga alohida e’tibor qaratildi.
Ushbu muammoni hal qilishning birlamchi vazifasi kasallikni to‘g‘ri aniqlash va aloqa o‘rnatish bo‘lib, bu davolash samaradorligini 90% gacha oshiradi.
“Operativ jarrohlik bemorni tezkor tekshirish va davolashni talab qiladi, bugungi kunda M-Clinic`ning maxsus texnologiyasi va uskunalari bunday ishlarni eng samarali tarzda amalga oshirishga imkon beradi”, — deb ta’kidladi M-Clinic tibbiyot markazi mutaxassisi, intervension kardiolog Timur Bekmirzoyev.
Konferensiya doirasida tibbiy reabilitatsiya sohalaridagi dolzarb masalalar yoritildi, zamonaviy jarrohlik rivojlanishining vektori va tibbiyotning boshqa muhim jihatlari ko‘rib chiqildi. Shuningdek, Germaniya va Rossiyaning yetakchi klinikalari vakillari ishtirokida yangi metodikalarga bag‘ishlangan maxsus master-klasslar o‘tkazildi.
O‘zbekiston, Rossiya, Germaniya hamda boshqa mamlakatlarning tibbiyot sohasidagi yetakchi mutaxassislarini birlashtirgan konferensiya tibbiyot amaliyotidagi so‘nggi yutuqlar, texnologiyalar, tendensiyalar haqida tajriba va bilim almashish platformasiga aylandi.

14 и 15 сентября в многофункциональном медицинском центре M-Clinic состоялась конференция на тему «Актуальные аспекты медицины: диагностика, лечение, реабилитация, эффективное управление».
Главная цель конференции — презентация многофункционального медицинского центра М-Clinic для профессионального сообщества и общественности, обмен опытом с ведущими специалистами из Германии, Швейцарии и России в области инноваций в диагностике заболеваний, лечении и реабилитации пациентов.
Гостями мероприятия стали министр здравоохранения Узбекистана Амрилло Иноятов, иностранные спецалисты Анна Плаксина (Россия), Светлана Вебер (Германия), Олег Воронцов (Германия), Штефан Шуко (Швейцария) и другие.
Амрилло Иноятов в своём выступлении отметил роль частного сектора в развитии медицины Узбекистана.
Далее спикеры представили свои доклады и рассказали о целях и перспективах стандартов аккредитации медицинских организаций Joint Commission International (JCI) и затронули тему международной кооперации в медицине.
Отдельное внимание уделили статистическим данным смертности пациентов и ее причинам по всему миру. Первостепенной задачей в решении этой проблемы является правильная идентификация болезни и коммуникация, что до 90% повышает эффективность лечения.
«Оперативные вмешательства требуют быстрого обследования и лечения пациентов, которое сегодня возможно проводить наиболее эффективно благодаря специальным технологиям и оборудованию M-Clinic», — отметил специалист медицинского центра M-Clinic, интервенционный кардиолог Тимур Бекмирзоев.
В рамках конференции были освещены актуальные вопросы в областях медицинской реабилитации, а также затронули вектор развития современной хирургии и другие важные аспекты медицины. Также были проведены специальные мастер-классы, посвящённые новым методикам с участием представителей ведущих клиник Германии и России.
Конференция, которая собрала ведущих специалистов в области медицины из Узбекистана, России, Германии и других стран, стала платформой для обмена опытом и знаниями о последних достижениях, технологиях и трендах в медицинской практике.