Dilshod Sur’atovich Azimov “O‘zsuvta’minot” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi vazifasini bajaruvchi etib tayinlandi. Bu haqdagi qaror 13-iyul kuni O‘zbekiston Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan qabul qilindi.
Dilshod Azimov o‘tgan yillarda uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish vazirining birinchi o‘rinbosari va o‘rinbosari lavozimlarida ishlagan.
“Gazeta.uz” 11-iyul kuni mamlakatga xorijiy investitsiyalarni jalb qilish bo‘yicha o‘tkazilgan yig‘ilishda Shavkat Mirziyoyev “O‘zsuvta’minot” aksiyadorlik jamiyatining avvalgi raisi Sohib Saifnazarovni ishdan bo‘shatgani haqida yozgandi. U bu lavozimda 2019-yildan beri ishlab kelayotgan edi.
2020-yilda tashkil etilgan “O‘zsuvta’minot” aksiyadorlik jamiyati mamlakatda ichimlik suvi ta’minoti va kanalizatsiya tizimlarini rivojlantirish bilan shug‘ullanadi. Kompaniya to‘laligicha Davlat aktivlarini boshqarish agentligiga tegishli.

Дилшод Суръатович Азимов назначен исполняющим обязанности председателя правления предприятия «Узсувтаъминот». Решение об этом 13 июля приняло Агентство по управлению государственными активами Узбекистана.
Дилшод Азимов в предыдущие годы занимал должности первого заместителя и заместителя министра жилищно-коммунального обслуживания.
«Газета.uz» писала, что на совещании по привлечению в страну иностранных инвестиций 11 июля президент Шавкат Мирзиёев поручил уволить предыдущего председателя «Узсувтаъминот» Сахиба Саифназарова. Он занимал этот пост с 2019 года.
АО" Узсувтаъминот", созданное в 2020 году, обслуживает и развивает системы питьевого водоснабжения и канализации в стране. Компания полностью принадлежит Агентству по управления госактивами.