Тошкент ҳокимияти COVID-19 ни даволашда юзага келадиган муаммоларни тезда ҳал қилиш ва коронавирус билан оғриган беморларга тиббий хизмат сифатини баҳолаш учун sogboling.uz интерактив хизматини ишга туширди, дея хабар берди шаҳар ҳокимлиги матбуот хизмати.
Ҳокимият COVID-19 касаллиги билан боғлиқ тиббий ёрдам олган ёки ҳозирда олаётган фуқаролардан ушбу сайтда хизмат кўрсатиш сифати, дори-дармонлар билан таъминлаш, овқатланиш ва бошқа жиҳатлар ҳақида шарҳлар қолдиришларини сўрамоқда.
«Пандемияга қарши курашни оптималлаштириш учун COVID-19 билан боғлиқ тиббий ёрдам олган ҳар бир фуқаронинг фикри муҳимдир. Бу тиббий муассасалар мутахассислари ва ходимларига беморларни даволашни иложи борича самарали амалга оширишда ёрдам беради», — дейилади шаҳар маъмурияти хабарида.
Даволанишнинг номақбул шартлари тўғрисида хабар юбориш учун sogboling.uz сайтида рўйхатдан ўтиш, тоифани танлаш, муаммони изоҳлаш ва «сигнал юбориш» тугмасини босиш керак бўлади.
Сайт ҳақидаги маълумотларда келтирилишича, фойдаланувчилар тиббий муассасалардаги ноқонуний хатти-ҳаракатлар ёки бошқа муаммолар ҳақида ҳам хабар беришлари мумкин.
«Фойдаланувчилар томонидан юборилган ҳар бир сигнал муаммони ҳал қилиш учун қарор қабул қилиш мақсадида батафсил ўрганилади», — дейилади сайт тавсифида.

Хокимият Ташкента запустил интерактивный сервис sogboling.uz для оперативного решения проблем, возникающих при лечении COVID-19, и оценки качества медицинских услуг пациентам с коронавирусом, сообщила пресс-служба столичной администрации.
Жителей Ташкента, получивших и получающих сейчас медицинское обслуживание в связи с COVID-19, хокимият просит оставить на этом сайте отзыв о качестве лечения, обеспечении лекарствами, питании и других аспектах.
«Мнение каждого гражданина, получившего и получающего медицинское обслуживание по COVID-19, важно для оптимизации усилий в борьбе с пандемией, поможет специалистам и персоналу медицинских учреждений сделать лечение пациентов максимально результативным, а пребывание на карантине — более комфортным», — говорится в сообщении столичной администрации.
Для отправки сообщения о неприемлемых условиях лечения нужно зарегистрироваться на сайте sogboling.uz, выбрать категорию, описать проблему и нажать кнопку «Отправить сигнал».
В описании сайта сказано, что пользователи также смогут сообщать о противоправных действиях или других проблемах, с которыми столкнулись во время нахождения в медицинских учреждениях.
«Каждый сигнал, отправленный пользователями будет детально изучен для принятия решений об исправлении проблем», — отмечается в описании сайта.