1-iyun kuni Samarqand shahridagi maktablardan birining 11-sinfini bitirayotgan Sh.Boborahimov, M.Saidalimov, O.O‘tkirov va J.Eshnazarov sayr qilib yurishganda ko‘p qavatli uyning 4-qavatida boshi panjara orasiga tiqilib, tanasi havoda osilib turgan kichik yoshdagi qizni ko‘rib qolgan.
O‘quvchilardan biri qizaloqning ota-onasiga xabar berish uchun kvartiraga chiqqan, qolganlari u osilib qolgan balkon ostida qo‘llarini cho‘zib, tirik qutqaruv panjarasini hosil qilgan. Shu paytda qizaloq pastga qulab tushganda yigitlar uni tutib olgan.
Aniqlanishicha, qizning onasi uy ishlari bilan ovora bo‘lgan paytda u balkonga chiqib qolgan. Qiz peshonasidan yengil jarohat olgan va kasalxonaga yotqizilgan. Hozirda u o‘zini yaxshi his qilmoqda, deyiladi Ogoh.uz xabarida.

Четверо выпускников школы в Самарканде спасли девочку, выпавшую из окна на четвёртом этаже жилого дома, сообщила пресс-служба УВД Самаркандской области.
1 июня Ш. Боборахимов, М. Саидалимов, О. Уткиров и Ж. Эшназаров во время прогулки увидели на четвёртом этаже девочку, чья голова застряла в решётке, а тело висело в воздухе.
Один из парней побежал в квартиру, чтобы сообщить о случившемся родителям, а другие встали в круг под балконом и вытянули руки.
Девочка упала, когда первый молодой человек ещё поднимался по лестнице. Но трое парней её поймали.
Сообщается, что мама девочки, занимаясь домашними делами, не заметила, как девочка вышла на балкон.
У пострадавшей небольшая рана на лбу, она находится в больнице и чувствует себя хорошо.
УВД Самаркандской области выразило благодарность молодым людям, которые не растерялись и пришли на помощь девочке.