Jahongir Jo‘rayevich Xotamov besh yil muddatga Xorazm viloyati prokurori lavozimiga tayinlandi. 27 fevral kuni O‘zbekiston bosh prokurori shu haqdagi buyruqni imzoladi, deya xabar qildi Bosh prokuratura matbuot xizmati.
Jahongir Xotamov avval Toshkent shahar prokurorining birinchi o‘rinbosari lavozimida ishlagan (2017−2018 yillar), ungacha esa Jizzax viloyati prokurorining birinchi o‘rinbosari bo‘lgan (2016−2017).
Ushbu lavozimda u bir necha kun muqaddam Bosh prokuratura huzuridagi Soliq, valyutaga oid jinoyatlar va jinoiy daromadlarni legallashtirishga qarshi kurashish departamenti boshlig‘i lavozimiga tayinlangan Akmalxo‘ja Mavlonov o‘rnida faoliyat olib boradi.

Жахонгир Жураевич Хатамов назначен прокурором Хорезмской области на пятилетний срок. Приказ об этом 27 февраля подписал генеральный прокурор Узбекистана, сообщила пресс-служба Генпрокуратуры.
Жахонгир Хатамов ранее работал первым заместителем прокурора города Ташкента (2017−2018 годы), а до этого — первым заместителем прокурора Джизакской области (2016−2017).
На этом посту он сменил Акмалхожу Мавлонова, который на днях был назначен начальником Департамента по борьбе с налоговыми, валютными преступлениями и легализацией преступных доходов при Генпрокуратуре.