Bahrom To‘lqinovich Qo‘chqorov Prezident qaroriga muvofiq adliya vazirining o‘rinbosari etib tayinlandi, deya xabar qildi Adliya vazirligi matbuot xizmati.
Bunga qadar u 2017 yil may oyidan buyon Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi rahbari lavozimida faoliyat yuritib kelayotgan edi.
Bahrom Qo‘chqorov — Toshkent davlat yuridik instituti (1994), AQSHning Vashington huquq kolleji (1998) va Toshkent davlat iqtisodiyot universitetini (1999) tamomlagan, mutaxassisligi yurist, iqtisodchi. O‘z mehnat faoliyatini 1994 yilda Adliya vazirligi Iqtisodiy islohotlar bo‘yicha qonun va normativ hujjatlar loyihalarini tayyorlash va huquqiy ekspertiza qilish boshqarmasi katta maslahatchisi lavozimidan boshlagan.
Ikromov Muzraf Muborakxodjayevich ham adliya vaziri o‘rinbosari etib tayinlandi.
Bunga qadar u 2019 yil martidan buyon Qashqadaryo viloyat Adliya boshqarmasi boshlig‘i lavozimida faoliyat ko‘rsatib kelayotgan edi. Avvalroq — Hisob palatasi raisi bo‘lgan. 2015−2017 adliya vaziri bo‘lgan.
Muzraf Ikromov (1973 y. t.) — Toshkent davlat yuridik institutini (1995), Prezident huzuridagi Davlat va jamiyat qurilishi akademiyasini (2007) tamomlagan, mutaxassisligi huquqshunos.
U o‘z mehnat faoliyatini 1995 yilda Adliya vazirligi iqtisodiy islohot bo‘yicha qonunchilik va me’yoriy hujjatlar loyihalarini tayyorlash va huquqiy ekspertiza qilish boshqarmasi katta maslahatchisi lavozimidan boshlagan.

Бахром Тулкунович Кучкаров назначен заместителем министра юстиции Узбекистана, сообщила пресс-служба Минюста.
До этого назначения он с мая 2017 года занимал должность главы Государственного комитета по экологии и охране окружающей среды.
Бахром Кучкаров (1972 г. р.) — выпускник Ташкентского государственного юридического института (1994), Вашингтонский колледж права (1998) и Ташкентский государственный экономический университет (1999). Трудовую деятельность начал в 1994 году в должности старшего консультанта одного из отделов в Минюсте.
Еще одним заместителем министра юстиции назначен Музраф Муборакходжаевич Икрамов.
До этого назначения он с марта 2019 года возглавлял Управление юстиции Кашкадарьинской области, а ранее — работал председателем Счетной палаты. В 2015—2017 годах был министром юстиции.
Музраф Икрамов (1973 г. р.) — выпускник Ташкентского государственного юридического университета (1995), а также Академии государственного и общественного строительства при президенте (2005).
Карьеру начал в 1995 году с должности старшего консультанта управления Минюста по правовой экспертизе проектов законодательных и нормативно-правовых актов. Имеет звание «Заслуженный юрист Республики Узбекистан».