O‘zbekiston termasi va «Sharja» jamoasi yarim himoyachisi Otabek Shukurov Londa operatsiya qilindi, deya xabar qildi O‘zbekiston Futbol assotsiatsiyasi matbuot xizmati.
Futbolchi China Cup-2019 musobaqasida Xitoy termasi bilan o‘yin vaqtida og‘ir tan jarohatini olgan edi. Tekshiruvlardan so‘ng o‘yinchining boldiri singari va tiklanish uchun eng kamida ikki oy lozimligi ma’lum bo‘ldi.
Jarrohlik amaliyoti muvaffaqiyatli kechdi, uni angliyalik jarroh Mark Devis o‘tkazdi. Endilikda u qo‘shimcha muolajalar orqali tezroq safga qaytishga harakat qilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston milliy terma jamoasi 25 mart kuni China Cup musobaqasida Xitoyni mag‘lubiyatga uchratib, uchinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi. Ektor Kuper shogirdlari 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Uchrashuvdagi yagona golga 35-daqiqada Eldor Shomurodov mualliflik qildi.

Полузащитник сборной Узбекистана и клуба «Шарджа» Отабек Шукуров прооперирован в Лондоне, сообщила пресс-служба Ассоциации футбола Узбекистана.
Футболист получил тяжелую травму во время матча со сборной Китая на турнире China Cup-2019. После обследования стало известно, что у игрока перелом лодыжки и ему потребуется как минимум два месяца для восстановления.
Операция прошла успешно, ее провел английский хирург Марк Дэвис. Теперь футболист будет проходить реабилитацию.
Напомним, что национальная сборная Узбекистана 25 марта обыграла Китай и заняла третье место на турнире China Cup. Подопечные Эктора Купера одержали победу со счетом 1:0. Автором единственного гола на 35-й минуте стал Эльдор Шомурадов.