Ўзбекистон президентининг тегишли қарори билан Рахимов Дилшод Фахриевич Ўзбекистон Республикаси Коррупцияга қарши курашиш агентлиги директорининг биринчи ўринбосари лавозимига тайинланди. Бу ҳақда агентлик матбуот хизмати хабар қилди.
Тайинловга қадар Дилшод Рахимов Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти бошлиғи лавозимида фаолият юритган.
Дилшод Рахимов 1978 йилда туғилган. 2002 йил Тошкент давлат юридик институтини тамомлаган. 2010 йилдан Бош прокуратура ҳузуридаги департаментда, Департамент органларида турли лавозимларда, 2012 йилдан Бош прокуратура бўлим прокурори, катта прокурори, бошқарма катта прокурори, бошқарма бошлиғи ўринбосари, бошқарма бошлиғи лавозимларида фаолият юритган.

Первым заместителем директора Агентства по противодействию коррупции назначен Дилшод Фахриевич Рахимов, сообщила пресс-служба агентства.
С января 2019 года работал начальником Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Узбекистана, на том посту его недавно сменил Шамсиддин Сохибназаров.
Дилшод Рахимов (1978 г. р.) — выпускник Ташкентского государственного юридического института (2002), кандидат юридических наук.
С 2010 года занимал разные должности в органах департамента (до мая 2018 года — Департамент по борьбе с налоговыми, валютными преступлениями и легализацией преступных доходов) при Генпрокуратуре.
С 2012 года работал прокурором, старшим прокурором отдела, старшим прокурором управления, заместителем начальника управления, начальником управления Генпрокуратуры и первым заместителем начальника департамента.