O‘zbekistonning Buyuk Britaniyadagi elchisi Said Rustamov diplomatik missiyasini yakunlamoqda. 12-oktabr kuni u Buyuk Britaniya tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari lord Tariq Ahmad bilan uchrashdi, deya xabar bermoqda “Dunyo” AA.
Buyuk Britaniya Tashqi ishlar vazirligi rahbari o‘rinbosari elchiga “ikki davlat va xalqlar o‘rtasidagi ochiq, konstruktiv va do‘stona munosabatlarni” rivojlantirishga qo‘shgan hissasi uchun minnatdorlik bildirdi", — deyiladi xabarda.
Tariq Ahmad so‘nggi yillarda faollashib, yangi mazmun bilan to‘ldirilayotgan ikki tomonlama muloqot dinamikasini yuqori baholadi.
U O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan islohotlar va modernizatsiyani olqishlab, mamlakatlar o‘rtasidagi ko‘p qirrali hamkorlikni chuqurlashtirish tarafdori ekanini yana bir bor tasdiqladi.
Elchi va Britaniya Tashqi ishlar vazirligi vakili O‘zbekiston-Buyuk Britaniya hamkorligining bugungi kun tartibi va uni kengaytirish istiqbollarini ham muhokama qildi.
Said Rustamov 2019-yil oktabr oyida Buyuk Britaniyadagi elchi lavozimiga kirishgan edi. Bungacha u Isroildagi elchixonaga, Tashqi ishlar vazirligining qator bo‘limlariga rahbarlik qilgan, AQShdagi elchi o‘rinbosari va tashqi ishlar vaziri yordamchisi bo‘lgan.

Посол Узбекистана в Великобритании Саид Рустамов завершает свою дипломатическую миссию. 12 октября он встретился с заместителем министра иностранных дел Великобритании лордом Тариком Ахмадом, сообщает ИА «Дунё».
Заместитель главы британского МИДа выразил признательность послу за вклад в развитие «открытых, конструктивных и дружественных отношений между двумя государствами и народами», говорится в сообщении.
Тарик Ахмад дал высокую оценку динамике двустороннего диалога, который в последние годы активизировался и наполнился новым содержанием.
Он приветствовал реформы и модернизацию в Узбекистане и подтвердил приверженность углублению многопланового сотрудничества между странами.
Посол и представитель МИД Великобритании также обсудили актуальную повестку узбекско-британского сотрудничества и перспективы ее расширения.
Саид Рустамов приступил к обязанностям посла в Великобритании в октябре 2019 года. До этого он возглавлял посольство в Израиле, ряд управлений МИДа, был заместителем посла в США и помощником министра иностранных дел.