Najmiddinxo‘ja Sharipov Toshkent viloyati hokimining investitsiya va tashqi savdo masalalari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi. Bu haqda viloyat hokimligi matbuot xizmati xabar bermoqda.
Tayinlovga qadar, Najmiddinxo‘ja Sharipov Monopoliyaga qarshi kurashish qo‘mitasi raisi lavozimida faoliyat yuritgan.
Najmiddinxo‘ja Sharipov (1983 yilda tug‘ilgan) Toshkent moliya institutini (2005) va Oliy biznes maktabini (2012) bank, xalqaro valyuta-kredit munosabatlari mutaxassisligi bo‘yicha tamomlagan.

Заместителем хокима Ташкентской области по вопросам инвестиций и внешней торговли назначен Нажмиддинходжа Шухратович Шарипов, сообщила пресс-служба областной администрации. На этом посту он сменил Джамшида Абдусаламова.
Нажмиддинходжа Шарипов (1983 г. р.) окончил Ташкентский финансовый институт (2005) и Высшую школу бизнеса (2012) по специальности банковское дело, международные валютно-кредитные отношения.
С января 2019 года Нажмиддинходжа Шарипов возглавлял Антимонопольный комитет Узбекистана, а до этого был первым заместителем председателя Государственного комитета по содействию приватизированным предприятиям и развитию конкуренции.