Elchi ishonch yorliqlari nusxasini topshirdi.
Bo‘lib o‘tgan suhbat chog‘ida O‘zbekiston — Buyuk Britaniya hamkorligini yanada rivojlantirishning hozirgi holati va istiqbolli yo‘nalishlari muhokama qilindi.
Ikki tomonlama munosabatlarning dinamik xarakteri va O‘zbekiston hukumat delegatsiyasining 9−12 iyul kunlari Londonga qilgan tashrifining samarali yakunlari mamnuniyat bilan qayd etildi.
Uchrashuvda O‘zbekiston va Buyuk Britaniyaning siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiya, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi hamkorlikni rivojlantirish uchun mavjud ulkan salohiyatni ro‘yobga chiqarishdan manfaatdorligi tasdiqlandi.
Timoti Torlot 1981 yildan buyon diplomatik xizmatda faoliyat ko‘rsatmoqda. Buyuk Britaniyaning Ummon, Yangi Zelandiya, Chili, Iroq (elchi o‘rinbosari) va Yamandagi (elchi) elchixonalarida ishladi, shuningdek, TIV tuzilmasida turli lavozimlarni egalladi. 2016 yildan Arabiston yarim orolidagi bo‘limi hamda Eron Forin-ofisida mehnat qildi.

Министр иностранных дел Узбекистана Абдулазиз Камилов 28 августа принял вновь назначенного посла Великобритании Тимоти Торлота, сообщила пресс-служба МИДа.
Посол вручил копии верительных грамот, после чего стороны обсудили расширение сотрудничества Узбекистана и Великобритании в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях.
Тимоти Торлот находится на дипломатической службе с 1981 года, работал в посольствах Великобритании в Омане, Новой Зеландии, Чили, Ираке (заместителем посла) и Йемене (послом), а также занимал разные посты в структуре МИДа. С 2016 года работал в Отделе Аравийского полуострова и Ирана Форин-офиса.