Namangan xizmat ko‘rsatish kasb-hunar kolleji o‘qituvchisi darsga kelmagan o‘quvchilarni haqoratlab, kaltakladi, deya xabar qildi Sevimli Tv. Hodisa tasvirlangan videoyozuv internetda paydo bo‘ldi.
Ta’lim muassasasi pedagogining so‘zlariga ko‘ra, o‘quvchilar tez-tez dars qoldirgan. «Ko‘p bolalarning xulqi yomon. Yaxshi gapirib ko‘rdik, tartibga chaqirdik, natijada… tartibga chaqirish uchun shunday choralar qo‘llagandir. Albatta, urmaslik kerak», — dedi kollej direktori o‘rinbosari Bahodir Ergashev.
O‘quvchilarni urgan Rashid Safarov ular o‘sha kuni darsga kechikkanini, ikkinchi juftlikdan keyin esa qochib ketishganini so‘zlab berdi. «O‘quvchilar juda ko‘p dars qoldiradi, qochishadi, birinchi juftlik darslariga kelmaydi. [O‘sha kuni] ular devordan oshib o‘tib, gaz quvuriga zarar yetkazishdi. Men ularni to‘g‘ri yo‘lga yo‘llamoqchi, tartibga chaqirmoqchi bo‘ldim. Hissiyotga berilib, ortiqcha gapirib yubordim», — deya tushuntirdi u.
O‘quvchilar telekanalga bergan intervyuda o‘z xatolarini tan oldi va o‘qituvchi haq ekanini ta’kidlashdi. O‘qituvchi Rashid Safarovga nisbatan chora ko‘rildi.

Учитель Наманганского профессионального колледжа сферы обслуживания ударил и оскорбил учащихся за пропуск занятий, сообщила программа Zamon телеканала Sevimli TV. Видеозапись инцидента появилась в интернете.
По словам педагогов учебного заведения, учащиеся часто пропускали занятия. «У многих детей плохое поведение. Пробовали говорить по-хорошему, призывали к порядку, в итоге… возможно, были приняты такие меры для призыва к порядку. Конечно же, побоев быть не должно», — отметил заместитель директора колледжа Баходир Эргашев.
Рашид Сафаров, ударивший учащихся, рассказал, что в тот день они опоздали на урок, а после второй пары сбежали. «Учащиеся очень много пропускают занятия, сбегают, не приходят на первую пару. [В тот день] они перепрыгнули через стену, повредили газовую трубу. Я сделал это, чтобы направить их на правильный путь и призвать к порядку. Сказал лишнее из-за эмоций», — объяснил он.
В интервью телеканалу учащиеся признали свою ошибку и сказали, что учитель был прав. Они получили предупреждение. В отношении учителя Рашида Сафарова, как сообщает телеканал, приняты меры.