O‘zbekiston Oliy Majlisi Senatining Raisi Nig‘matilla Yo‘ldoshev va O‘zbekiston Prezidentining Davlat maslahatchisi Umar Ismoilov 16 noyabr kuni mamlakat rahbari topshirig‘iga ko‘ra tashqi ishlar vaziri Abdulziz Kamilovga «Fidokorona xizmatlari uchun» ordenini topshirdi.
TIV matbuot xizmatining xabar qilishicha, O‘zbekiston mustaqilligini mustahamlashdagi ulkan xizmatlari, mamlakat manfaatlarini xalqaro maydonda himoya qilish va ilgari surishdagi ko‘p yillik samarali mehnati va 70 yoshga to‘lishi munosabati bilan O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev TIV rahbarini yuqori davlat nishoni bilan mukofotladi.

Председатель Сената Олий Мажлиса Нигматилла Юлдашев и государственный советник Президента Умар Исмаилов по поручению главы государства Шавката Мирзиёева 16 ноября вручили министру иностранных дел Абдулазизу Камилову орден «Фидокорона хизматлари учун».
Как сообщила пресс-служба МИД страны, глава внешнеполитического ведомства удостоен высокой государственной награды за большие заслуги в укрепление независимости Родины, многолетнюю плодотворную работу по защите и продвижению интересов Узбекистана на международной арене и в связи с 70-летием.