28 август куни Uzbekistan Airways авиакомпаниясининг HY-201 рейси бўйича Тошкент-Лондон йўналишида учаётган йўловчиларнинг юклари манзилига етказилмасдан, Тошкентда қолиб кетган. Бу ҳақда рейс йўловчилари хабар беришди.
Uzbekistan Airways матбуот хизмати ҳодиса юзасидан муносабат билдирар экан, Airbus 320neo самолётининг «Чекланган тижорат юкланиши» сабаб бўлганини маълум қилди.
«Бортга юкланмаган юкларнинг умумий сони 119 ўринни ташкил этади, бу эса 2210 кг миқдорида бўлганлигини англатади», -дейилади хабарда. Самолёт 150 йўловчи ўрнига эга.
«Айни пайтда HY-201 рейси йўловчиларининг юклари Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида жойлашган бўлиб, 30 август куни HY-201 рейси билан Лондонга етказилади», — дея маълум қилди компания.
Юклар барча йўловчиларга етказиб бериш хизмати томонидан кўрсатилган манзилга бепул етказиб берилади.

28 августа багаж пассажиров рейса Uzbekistan Airways HY-201 по направлению «Ташкент-Лондон» не был доставлен в пункт назначения, а остался в Ташкенте. Об этом сообщили пассажиры рейса.
Пресс-служба Uzbekistan Airways, комментируя произошедшее, сообщила, что это связано с «ограниченной коммерческой загрузкой воздушного судна Airbus 320neo».
«Общее количество багажа, который не был загружен на борт, составляет 119 мест, это значит 2210 кг», — сообщила компания. Самолёт имеет на 150 пассажирских мест.
«Багаж пассажиров рейса HY-201 находится в международном аэропорту Ташкента имени Ислама Каримова и будет отправлен 30 августа рейсом HY-201 в Лондон», — сообщила компания.
Багаж будет доставлен всем пассажирам курьерской службой на бесплатной основе по указанному ими адресу.