Futbol — eng emotsional sport turlaridan biridir. Futbol o‘yinini tomosha qilgan odam ko‘p hissiyotlarni boshdan kechira oladi.
Artel kompaniyasi o‘zining yangi maqomini — O‘zbekiston Professional futbol ligasi (PFL) titul homiyligini mamnuniyat bilan e’lon qiladi. Bu hamkorlik mamlakatda futbol rivojini qo‘llab-quvvatlash va ishonch bildirish, shuningdek, Artel kompaniyasining aholi o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini ommalashtirishga hissa qo‘shish istagidan dalolat beradi.
O‘zbekiston Professional futbol ligasi tashkil etilgan 2008-yildan buyon mamlakatdagi futbol klublari faoliyatini takomillashtirib, rivojlantirmoqda. Artel liga hamkori sifatida ushbu hamjamiyatning bir qismi bo‘lib, yosh sportchilarning rivojlanishi va yangi cho‘qqilarni zabt etishiga yordam berishdan mamnun. Kompaniya klublar va muxlislar o‘rtasidagi munosabatlarni mustahkamlashda ham faol ishtirok etadi.
Artel — ishonch va sifat timsolidir. Mamlakat miqyosida sport tashabbuslarini ilgari surish kompaniyaning korporativ ijtimoiy mas’uliyati hisoblanadi. 2023-yili Artel U-20 Osiyo kubogini, Toshkentda bo‘lib o‘tgan Butunjahon boks kengashi (WBC) yillik kongressining 61-konvensiyasini ham qo‘llab-quvvatlagan edi. 2022-yilda Sky Chess shaxmat maktabi bilan birgalikda shaxmat bo‘yicha blits turniri, 2021-yilda esa ayollar o‘rtasida “Nilufar” ochiq shaxmat turniri o‘tkazgan.
Kompaniya yangiliklari va ishi haqida batafsil ma’lumotni quyidagi havolalar orqali olishingiz mumkin.

Футбол — это один из самых эмоциональных видов спорта. Человек при просмотре футбольного матча получает невероятные эмоции.
Artel рад объявить о своём новом статусе — титульном спонсорстве Профессиональной футбольной лиги Узбекистана (ПФЛ). Это партнёрство является свидетельством поддержки и веры в развитие футбола в стране, а также стремлением Artel внести свой вклад в популяризацию здорового образа жизни среди населения.
С момента своего основания в 2008 году Профессиональная футбольная лига Узбекистана улучшает и развивает деятельность футбольных клубов в стране. Artel, являясь партнёром лиги, рад быть частью этого сообщества и помогать молодым спортсменам развиваться и достигать новых высот. Также компания будет активно участвовать в укреплении отношений между клубами и болельщиками.
Artel — синоним надёжности и качества. Продвижение спортивных инициатив в масштабах страны является корпоративно-социальной ответственностью компании. В 2023 году Artel также поддержал Кубок Азии по футболу U-20, 61-ю конвенцию ежегодного конгресса Всемирного боксёрского совета (WBC) в Ташкенте. В 2022 году совместно с шахматной школой Sky Chess проводил турнир по блиц-шахматам, а в 2021 — Открытый женский турнир по шахматам Nilufar.