4-oktabr kuni Qozon shahrida O‘zbekiston va Rossiya o‘rtasidagi mintaqalararo hamkorlikning uchinchi forumi bo‘lib o‘tadi, deb xabar bermoqda O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi matbuot xizmati.
Forum O‘zbekiston va Rossiya hududlari o‘rtasidagi amaliy hamkorlikni kengaytirish maqsadida ikki davlat ishbilarmonlar doirasi vakillari ishtirokida o‘tkaziladi.
Tadbir doirasida O‘zbekiston-Rossiya va Rossiya-O‘zbekiston ishbilarmonlar kengashlarining qo‘shma yig‘ilishi, shuningdek, “Rossiya va O‘zbekiston: taraqqiyotning yangi imkoniyatlari” mavzusida ko‘rgazma bo‘lib o‘tadi.
Forum davomida transport-logistika, sanoat, turizm va yoshlar sohalarida ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirish masalalari ham muhokama qilinishi rejalashtirilgan.
Avvalroq Shavkat Mirziyoyev 5−7-oktabr kunlari rasmiy tashrif bilan Rossiyada bo‘lishi xabar qilingandi. Moskvada u Rossiya prezidenti Vladimir Putin bilan muzokaralar olib boradi, shuningdek, Qozonga borib, respublika gubernatori Rustam Minnixanov bilan uchrashadi.

Третий форум межрегионального сотрудничества между Узбекистаном и Россией пройдёт 4 октября в Казани, сообщила пресс-служба Торгово-промышленной палаты Узбекистана.
Форум проводится с целью расширения практического сотрудничества между регионами Узбекистана и России, с участием широкого круга предпринимателей двух стран.
В рамках мероприятия пройдут совместное заседание узбекско-российского и российско-узбекского деловых советов, а также выставка на тему: «Россия и Узбекистан: новые возможности для развития».
В ходе форума также планируется обсуждение расширения двустороннего сотрудничества в транспортно-логистической, промышленной, туристической и молодёжной сферах.
Как сообщалось ранее, 5−7 октября состоится официальный визит президента Узбекистана в Россию. В Москве он проведёт переговоры с президентом РФ Владимиром Путиным, а также посетит Казань для встречи с раисом республики Рустамом Миннихановым.