Toshkent shahri Mirzo Ulug‘bek va Yashnobod tumanlarining ayrim hududlarida 23 iyun kuni 13 soatga elektr energiyasi ta’minoti vaqtincha to‘xtatiladi.
Bu vaqtda, ya’ni soat 7:00 dan 20:00 ga qadar yangi elektr uzatish ustunlari o‘rnatiladi, deb xabar berdi «Toshkent shahar elektr tarmoqlari» matbuot xizmati.
Yashnobod tumani:
• «Texnopark» MCHJ, «Shampan-vino» zavodi, «Kalisto» XF, ATS-169, «Parkent» bozori, «Al-Xorazmiy» maktabi, O‘zdonmahsulot MCHJ Doka-xleb, Kotelnaya ToshmI, Tuzel-1 Nasosnaya, Ko‘r-soqovlar maktab-internati, Tuman jinoyat sudi, Qon quyish instituti, Diagnostika markazi, Botkina ko‘chasida joylashgan ishlab chiqarish obektlari, Eron Respublikasi elchixonasi, TashkECH, 510-, 359-, 529- hamda 149-sonli MTM, shuningdek, «Makro», «Texnopark» va «Korzinka» savdo markazlari;
• «Riyoziy» mavzesi, M. Ulug‘bek, Oltintepa, S. Mashxadiy ko‘chalari, 22-sonli Harbiylar shaharchasi, S. Rozina, Parkent — 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-tor ko‘chalari, «Tashselmash» mavzesi, Chizelniy mavzesi, Tuzel-1 dahasi hamda ko‘chalari;
• «Do‘stlik» MFY, «Mashinasozlar» MFY, «Do‘stobod» MFY, «Boyqo‘rg‘on» MFY, «Umid» MFY, «Cho‘lpon» MFY, «Istiqlol» MFY, «Fidoyilar» MFY, «Semurug‘» MFY hamda «Amir Temur» MFYlarida joylashgan aholi xonadonlari hamda tadbirkorlik subyektlari.
Mirzo Ulug‘bek tumani:
• Shifokorlar malakasini oshirish instituti yotoqxonasi, «Parkent» mavzesi, Quduqboshi, Oltintepa, Asaka, Bo‘zbozor, Xirmontepa ko‘chalari hamda 493-, 456-, 410- hamda 597-sonli MTM va 148-sonli maktab, shuningdek, tadbirkorlik subektlari;

23 июня с 7:00 до 20:00 в связи с установкой новых опор линий электропередачи подача электроснабжения будет временно приостановлена в частях Мирзо-Улугбекского и Яшнабадского районов Ташкента, сообщила пресс-служба «Региональных электрических сетей».
Адреса
• ООО «Технопарк», Завод шампанских вин, «Каллисто», АТС 169, Паркентский рынок, школа Аль-Хорезми, «Дока-хлеб», котельная ТашМИ, насосная Тузель-1, школа-интернат для слепых, районный уголовный суд, Институт переливания крови, Диагностический центр, производственные помещения на улице Боткина, посольство Ирана, детсады №№ 510, 359, 529 и 149, супермаркеты «Макро» и «Корзинка».
• массив «Риёзий», улицы М. Улугбека, Олтинтепа, С. Машхади, военный городок №22, С. Розина, проезды Паркент-1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, массивы Ташсельмаш, Чизельный, Тузель-1;
• махалли «Дустлик», «Машинасозлар», «Дустобод», «Бойкургон», «Умид», «Чулпон», «Истиклол», «Фидойилар», «Семург» и предприятия в махалле «А. Темур».
• общежитие Ташкентского института усовершенствования врачей, массив «Паркент», улицы Кудукбоши, Олтинтепа, Асака, Бузбозор, Хирмонтепа, детсады №№ 493, 456, 410 и 597, школа №148, а также предприятия.