G‘ofir Jamolov Toshkent shahar hokimining o‘rinbosari — uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish bosh boshqarmasi boshlig‘i etib tayinlandi.
G‘ofir Jamolov 1974 yilda Namangan shahrida tug‘ilgan. 1997 yilda Namangan sanoat texnologiya institutini, 2006 yilda Prezident huzuridagi davlat boshqaruvi akademiyasini tamomlagan. U hozirga qadar Uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish vaziri o‘rinbosari bo‘lib ishlab kelgan.
Muxtor Muhitdinov Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari — Toshkent shahar kanallardan foydalanish va ularga tutash hududlarni obodonlashtirish boshqarmasi boshlig‘i etib tayinlandi.
Muxtor Muhitdinov 1973 yilda Toshkent shahrida tug‘ilgan. 1996 yilda Toshkent davlat texnika universitetini, 2004 yilda O‘zbekiston Respublikasi strategik tahlil va istiqbolni belgilash oliy maktabini tamomlagan. Muxtor Muhitdinov hozirgacha Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi boshlig‘i sifatida ishlab kelgan.

Заместителем хокима Ташкента — начальником Главного управления жилищно-коммунального обслуживания Ташкента назначен Гофир Жамолов, сообщила пресс-служба столичной администрации.
На посту он сменил Бахтиёра Рахманкулова, в августе назначенного хокимом Яшнабадского района.
Гофир Жамолов (1974 г. р.) окончил Наманганский промышленно-технологический институт (1997) и Академию государственного управления при президенте (2006). До назначения работал заместителем министра жилищно-коммунального обслуживания.
Заместителем хокима Ташкента — начальником Управления по эксплуатации каналов и благоустройству прилегающих к ним территорий Ташкента назначен Мухтор Мухитдинов.
На этом посту он сменил Хаёта Иногамова, который ранее возглавил новый район «Янги хаёт» в столице.
Мухтор Мухитдинов (1973 г. р.) окончил Ташкентский государственный технический университет (1996) и Высшую школу стратегического анализа и перспективного определения (2004). До нынешнего назначения работал начальником столичного Управления по чрезвычайным ситуациям.