8 iyul soat 10:00 holatiga ko‘ra, O‘zbekistonda koronavirus infeksiyasi qayd etilganlar soni 10838 nafarni tashkil etmoqda, deya xabar berdi Sog‘liqni saqlash vazirligi.
Unga ko‘ra, yangi kasallanish holatlarining 161 nafari Qashqadaryo viloyatida (shundan 127 nafari koronavirusga chalinganlar bilan muloqotda bo‘lib, karantinga olingan fuqarolar orasida, 34 nafari aholi orasida), 7 nafari Namangan viloyatida (shundan 3 nafari koronavirusga chalinganlar bilan muloqotda bo‘lib, karantinga olingan fuqarolar orasida, 4 nafari aholi orasida) aniqlangan.
Hozirda mamlakat bo‘ylab koronavirus infeksiyasidan 3986 kishi davolanmoqda. Ulardan 24 nafari og‘ir, 13 nafari o‘ta og‘ir ahvolda, deya baholanmoqda.
Ayni paytda mamlakatda 6811 nafar koronavirus infeksiyasiga chalingan fuqarolar sog‘aygan. 41 nafar kishi hayotdan ko‘z yumgan.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 8 июля выросло на 168 и достигло 10838, сообщило Министерство здравоохранения.
161 новый случай выявлен в Кашкадарьинской области (из них 127 — у контактировавших с заболевшими и помещенными на карантин, 34 — среди населения), 7 — в Наманганской области (из них 4 — среди населения и 3 — у контактировавших с заболевшими и взятых на карантин).
Общее число выздоровевших от коронавируса в стране на данный момент составляет 6811. Лечение проходят 3986 пациентов, из них 24 — в тяжелом состоянии и 13 — в крайне тяжелом.