16 iyun soat 17:00 holatiga ko‘ra, O‘zbekistonda koronavirus infeksiyasi qayd etilganlar soni 5328 (+35) nafarni tashkil etmoqda, deya xabar qildi Sog‘liqni saqlash vazirligi.
Yangi kasallanish holatlarining 24 nafari Karantin markazidagi fuqarolar orasida, 9 nafari Toshkent shahrida (shundan 5 nafari koronavirusga chalinganlar bilan muloqotda bo‘lib, karantinga olingan, 4 nafari esa aholi orasida), 2 nafari esa Samarqand viloyatida aholi orasida qayd etilgan.
️Ayni paytda 4019 nafar koronavirus infeksiyasiga chalingan fuqarolar sog‘aydi.
️Hozirda mamlakatda davolanayotgan 1290 nafar bemorga shifokorlarimiz tomonidan belgilangan standartlar bo‘yicha davo choralari ko‘rilmoqda.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 17:00 16 июня выросло на 35 и достигло 5328, сообщило Министерство здравоохранения.
24 новых случая выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре, 9 случаев — в Ташкенте (из них 5 — у граждан, контактировавших с заболевшими, и 4 — среди населения), еще 2 случая — среди населения в Самаркандской области.
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране достигло 4019. Лечение проходят 1290 пациентов.