O‘zbekistonda Covid-19 koronavirusini yuqtirib olganlar soni olti kishiga yetdi, deya xabar qildi Sog‘liqni saqlash vazirligi. Virus birinchi bemorning turmush o‘rtog‘i va nevarasida ham aniqlandi.
Avvalroq 11 mart kuni Parijdan kelgan ayolning o‘g‘li va qizi ham kasallikni yuqtirgani tasdiqlangan edi. Ushbu uch kishida virus borligi 15 mart kuni ma’lum bo‘ldi. Xuddi shu kuni Istanbuldan kelgan O‘zbekiston fuqarosida ham koronavirus aniqlandi.
Sog‘liqni saqlash vazirligi bemor bilan aloqaga kirishgan odamlar ro‘yxati tuzilgani hamda ular ustidan tibbiy nazorat o‘rnatilganini ma’lum qildi.

Число подтвержденных случаев коронавируса COVID-19 в Узбекистане достигло шести, сообщило Министерство здравоохранения. Вирус обнаружен у супруга и внука первой пациентки.
Ранее сообщалось, что инфекция была подтверждена у сына и дочери женщины, прибывшей из Парижа 11 марта. У всех троих вирус был выявлен 15 марта. В этот же день коронавирус обнаружен у гражданина Узбекистана, прибывшего из Стамбула.
Минздрав сообщает, что составлены списки людей, с которыми контактировали заболевшие, над ними установлено медицинское наблюдение.