FOM GROUP kompaniyasi O‘zbekiston Respublikasi saqlash vazirligi Dori vositalari va tibbiy texnika sifatini nazorat qilish Bosh boshqarmasi farminspeksiyasi tomonidan 14 iyul kuni Samarqandda tashkil etiladigan dori vositalarini ishlab chiqaruvchi va sotuvchi korxonalar uchun seminarda ishtirok etadi.
Seminar doirasida qonunchilik hujjatlarining bajarilishi va o‘rganishlar (monitoring) natijalari bo‘yicha farmatsevtik faoliyat bilan shug‘ullanuvchi tadbirkorlar uchrashuvini o‘tkazish belgilangan.
Shuningdek, seminar doirasida FOM GROUP kompaniyasi quyidagi masalalarga oid yechimlarni taklif etadi:
• dorixonalarda mijozlarga tovar cheki berilishini yo‘lga qo‘yish;
• farmatsevtika mahsulotlarining ustama narxini nazorat qilish;
• dorixonalarda bo‘lishi shart bo‘lgan dorilar ro‘yxatini nazorat qilish.
Seminar tashkilotchilari mazkur masalalarga oid yechimlarga qiziqish va qo‘shimcha takliflar bildirishni istagan barcha tadbirkorlarni seminarda qatnashishga taklif etadi.

Компания FOM GROUP при поддержке Главного управления по контролю качества препаратов и медицинской техники Министерства здравоохранения Республики Узбекистан примет участие в семинаре для представителей фармацевтического бизнеса, который пройдет 14 июля в Самарканде.
Встреча будет проводится с предпринимателями, ведущими фармацевтическую деятельность, в отношении исполнения законодательных актов и результатов исследования (мониторинга).
Также в рамках семинара ООО FOM GROUP представит свои предложения по решению вопросов:
• своевременной выдачи товарного чека покупателям;
• контроля наценки на фармацевтические продукты;
• контроля обязательного ассортимента согласно списку обязательных препаратов.
Организаторы приглашают всех предпринимателей, а также заинтересованных лиц по урегулированию данных вопросов принять участие в семинаре.