2 may kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Saudiya Arabistoni Podshohligining yangi tayinlangan favqulodda va muxtor elchisi Xishom bin Mish’al bin Suvaylim al-Suvaylim bilan uchrashdi, deb xabar qildi O‘zbekiston TIV matbuot xizmati.
Vazir elchining ishonch yorliqlari nusxasini qabul qilib oldi.
Bo‘lib o‘tgan suhbat chog‘ida ikki tomon munosabatlarining, jumladan BMT, Islom hamkorlik tashkiloti va boshqa xalqaro tuzilmalar doiralaridagi hamkorlikning hozirgi holati va istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Turli jabhalardagi O‘zbekiston-Saudiya Arabistoni aloqalaridagi ijobiy o‘sish sur’atlari mamnuniyat bilan qayd etildi hamda savdo-iqtisodiy, investitsion va boshqa sohalardagi hamkorlikni yanada rivojlantirishning istiqbolli yo‘nalishlari muhokama qilindi.

2 мая министр иностранных дел Узбекистана Абдулазиз Камилов встретился с вновь назначенным Чрезвычайным и Полномочным Послом Саудовской Аравии Хишамом бин Мишалом бин Сувайлимом аль-Сувайлимом. Об этом сообщила пресс-служба МИДа.
Министр принял копию верительных грамот.
В ходе прошедшей беседы рассмотрены состояние и перспективы двусторонних отношений, в том числе в рамках ООН, Организации исламского сотрудничества и других международных структур.
Стороны отметили позитивную динамику узбекско-саудовского взаимодействия в различных сферах и обсудили приоритетные направления развития сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной и других областях.