Ўзбекистоннинг Москвадаги элчихонаси «Крокус сити ҳолл» савдо марказида рўй берган портлаш ва отишма оқибатида кўплаб қурбонлар бўлгани юзасидан баёнот берди.
Элчихона тинч аҳоли вакиллари жабрлангани ҳақидаги хабарни чуқур қайғу билан қабул қилганини таъкидлади.
Қайд этилишича, элчихона ҳуқуқ-тартибот идоралари билан яқин алоқада бўлиб турибди, ҳозирда жабрланган Ўзбекистон фуқаролари ҳақида маълумот келиб тушмаган.
«Ўзбекистон фуқароларини хотиржамликка ва хавфсизлик чораларига риоя қилишга чақирамиз», — дейилади баёнотда.
Фуқаролардан зарур ҳолларда Ўзбекистоннинг Москвадаги элчихонаси консуллик бўлимининг Call марказига (+7 499 238-36-20; +7−499 230−00−76) қўнғироқ қилиш сўралди.

Информация о пострадавших при взрыве и стрельбе в ТЦ «Крокус сити холл» в Подмосковье гражданах Узбекистана на данный момент не поступала, сообщило посольство Узбекистана в Российской Федерации.
В сообщении дипломатической миссии отмечается, что посольство находится в тесном контакте с правоохранительными органами России.
«Призываем граждан Республики Узбекистан к спокойствию и соблюдать меры безопасности», — говорится в сообщении.
В случае необходимости сограждан просят обращаться в колл-центр консульского отдела посольства Узбекистана в Москве: +7−499−238−36−20; +7−499−230−00−76. Электронный адрес: uzkorus@mail.ru.
Посольство также выразило соболезнования родным и близким погибших и пожелало скорейшего восстановления пострадавшим.