11 декабрь куни «Тошшаҳартрансхизмат» акциядорлик жамияти бошқаруви раиси Анвар Жўраев автобус ҳайдовчиларининг мобил телефондан фойдаланиш ҳолатларини аниқлаш бўйича ўтказилган рейдда иштирок этди, деб хабар қилди компания матбуот хизмати.
Етти нафар ҳайдовчи автобусларни бошқараётганда телефондан фойдаланган. Йўл ҳаракати қоидалари ва ички меҳнат қоидалари қўпол равишда бузилгани сабабли улар билан тузилган меҳнат шартномаси бекор қилинган. Компания уларнинг исмларини ва ишлаган йўналишларни эълон қилди: 89, 135, 44, 43, 35, 46 ва 53-рақамли автобуслар.
«Тошшаҳартрансхизмат» йўловчиларни автобус ҳайдовчисининг мобил телефондан фойдаланганига гувоҳ бўлган тақдирда, 1062 ишонч телефонига мурожаат қилишни ёки Instagram`да компаниянинг @toshbus саҳифасини белгилаган ҳолда пост ёки сторис қўйишни сўради.

Председатель правления «Тошшахартрансхизмат» Анвар Джураев 11 декабря принял участие в рейде по выявлению пользования мобильными телефонами водителями автобусов, сообщила пресс-служба компании.
Семь водителей использовали телефоны во время управления автобусами. В связи с грубым нарушением Правил дорожного движения и внутреннего трудового распорядка компании трудовой договор с ними был расторгнут. Компания опубликовала их имена и маршруты, на которых они работали: №№ 89, 135, 44, 43, 35, 46 и 53.
В «Тошшахартрансхизмат» призвали пассажиров обращаться на «горячую» линию по номеру 1062, если они стали свидетелями того, как водитель автобуса пользуется мобильным телефоном, или отмечать страницу компании в публикациях в Instagram: @toshbus.