Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев 26−27 декабрь кунлари Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлигига аъзо давлатлар раҳбарларининг норасмий учрашувида иштирок этиш учун амалий ташриф билан Санкт-Петербург шаҳрида бўлади. Бу ҳақда президент матбуот хизмати хабар қилди.
Россия Федерацияси президенти Владимир Путиннинг ташаббуси билан ўтказиладиган тадбир кун тартибидан МДҲ доирасидаги кўп томонлама ҳамкорликни кенгайтиришнинг долзарб масалалари ўрин олган.
Ҳамдўстлик мамлакатлари етакчилари жорий йилнинг асосий якунларини сарҳисоб қилишлари ва амалий ҳамкорликнинг устувор йўналишлари юзасидан фикр алмашишлари кўзда тутилган.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 26−27 декабря посетит с рабочим визитом Санкт-Петербург (Россия) для участия в неформальной встрече глав государств-участников Содружества Независимых Государств. Об этом сообщила пресс-служба главы государства.
В повестку дня мероприятия, проводимого по инициативе президента РФ Владимира Путина, включены «актуальные вопросы дальнейшего расширения многостороннего сотрудничества в рамках СНГ», говорится в сообщении.
Ожидается, что лидеры стран СНГ подведут основные итоги уходящего года и обменяются мнениями по приоритетным направлениям практического взаимодействия.