Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев 19 ноябрь куни Россияга ташриф буюради. Бу ҳақда Бош вазир ўринбосари — Инвестициялар ва ташқи савдо вазири Сардор Умурзоқов икки мамлакат минтақалараро ҳамкорлик форумидаги чиқиши чоғида айтиб ўтди.
Президент учун бу ташриф унинг қайтадан давлат раҳбари этиб сайланганидан кейинги илк икки томонлама ташрифи бўлади, деди Сардор Умурзоқов .
Эслатиб ўтамиз, ташриф арафасида икки томонлама тадбирларнинг катта дастури, жумладан, таълим форуми, минтақалар форуми ва медиа-форум ўтказилади.

Визит президента Узбекистана Шавката Мирзиёева в Россию состоится 19 ноября. Об этом заявил заместитель премьер-министра — министр инвестиций и внешней торговли Сардор Умурзаков во время выступления на форуме межрегионального сотрудничества двух стран.
Для президента эта поездка станет первым двусторонним визитом после его переизбрания на пост главы государства, подчеркнул Сардор Умурзаков.
Отметим, что к визиту приурочена большая программа двусторонних мероприятий, в том числе образовательный форум, форум регионов, а также медиафорум.