Shavkat Mirziyoyev Moskva viloyatidagi “Krokus Siti Holl” konsert zalida sodir bo‘lgan terakt oqibatida o‘nlab insonlar qurbon bo‘lgani va jiddiy jarohat olgani munosabati bilan Vladimir Putinga ta’ziya yo‘lladi. Bu haqda prezident matbuot xizmati xabar berdi.
Maktubda O‘zbekiston tinch aholiga qarshi qaratilgan bu terrorchilik harakatini qat’iy qoralashi bildirilgan.
Davlat rahbari vafot etganlarning yaqinlariga bardamlik, barcha jarohat olganlar tez fursatda sog‘ayib ketishini tiladi.
22-mart kuni kechqurun Moskvadagi “Krokus siti holl” konsert zalida qurollangan shaxslar odamlarga qarata o‘t ochdi. Kamida 40 kishi halok bo‘lgani, 100 dan ortiq kishi jarohatlangani xabar qilindi. O‘zbekiston TIV Moskvadagi teraktni qoraladi.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев направил соболезнования президенту России Владимиру Путину в связи с трагическими событиями в концертном зале «Крокус Сити Холл» в Московской области, в результате которых погибли и пострадали десятки людей.
Как сообщила пресс-служба главы государства, «в письме отмечается, что Узбекистан решительно осуждает данный террористический акт против мирного населения».
Шавкат Мирзиёев передал «искренние слова поддержки близким погибших, а также пожелания скорейшего выздоровления всем пострадавшим», отмечается в сообщении.
Вечером 22 марта вооружённые люди открыли стрельбу в концертном зале «Крокус сити холл» в Москве. Известно минимум о 40 погибших более 100 раненых.