20-sentabr kuni Namangan viloyati Chust tumanida YTH ro‘y berib, oqibatda 5 kishi halok bo‘ldi. Bu haqda viloyat IIB matbuot kotibi “Gazeta.uz”ga ma’lum qildi.
Boshqarma ma’lumotlariga ko‘ra, Namangan-Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha harakatlanayotgan DAF yuk mashinasi haydovchisi rulda uxlab qolib, qarama-qarshi yo‘nalishga chiqib ketgan va Damas va Labo avtomashinalari bilan to‘qnashgan.
Damas haydovchisi va 4 nafar yo‘lovchisi olgan tan jarohatlari tufayli voqea joyida halok bo‘lgan.
Holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 266-modda (Odamlar o‘limiga sabab bo‘lgan holda transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

На территории Чустского района Наманганской области 20 сентября произошло ДТП, в результате которого погибло пять человек. Об этом «Газете.uz» сообщил пресс-секретарь УВД Наманганской области.
По данным управления, водитель грузового автомобиля DAF, следовавший по маршруту Наманган-Ташкент, уснул за рулём, выехал на встречную полосу и столкнулся с автомобилями Damas и Labo.
Водитель Damas и четыре пассажира от полученных травм скончались на месте.
Возбуждено уголовное дело по статье 266 (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлёкшее человеческие жертвы).