Navoiy viloyat ma’muriy sudi raisi O. T. Ga nisbatan fevral oyida o‘z xizmat xonasida sud xodimi D. N. ni tepkilagani holati bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi, deya xabar qildi «Gazeta.uz"ning huquqni muhofaza qilish organlaridagi axborot manbasi.
Eslatib o‘tamiz, viloyat sudida kompyuter tizimlarini boshqarish va ularga xizmat ko‘rsatish bo‘yicha muhandis bo‘lib ishlovchi D. N. sudya O. T. Boshqa sudyalar oldida oyoqlari bilan uni urganini xabar qilgan edi.
O. T. O‘zbekiston Jinoyat kodeksining 206-moddasida ko‘zda tutilgan jinoyatni (hokimiyat yoki xizmat vakolatini suiiste’mol qilish) sodir etganlikda ayblanmoqda. Tergov harakatlari boshlandi.

В отношении председателя Навоийского областного административного суда О. Т. возбуждено уголовное дело по факту избиения им в феврале в своем служебном кабинете сотрудника суда Д. Н, сообщил «Газете.uz» источник в правоохранительных органах.
Напомним, Д. Н., работающий в областном суде инженером по управлению и обслуживанию систем, сообщил, что судья О. Т. бил его ногами перед другими судьями.
О. Т. обвиняется в совершении преступления, предусмотренного статьей 206 (превышение власти или должностных полномочий) Уголовного кодекса Узбекистана. Начато следствие.