Yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan Prezident saylovida ikkinchi o‘rinni qo‘lga kiritgan O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasidan nomzod Xatamjon Ketmonov Shavkat Mirziyoyevni g‘alaba bilan tabrikladi.
3,73 foiz yoki 669,18 ming ovoz to‘plagan to‘plagan Xatamjon Ketmonov dushanba kuni bo‘lib o‘tgan brifingda partiya Markaziy saylov komissiyasi tomonidan e’lon qilingan saylov yakunlarini tan olishini ma’lum qildi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, saylov ochiqlik va demokratiya tamoyillari asosida bo‘lib o‘tdi. O‘zXDPning saylovdagi ishtiroki partiya uchun kelgusida faoliyatida muhim va mas’uliyatli bosqich bo‘ldi, dedi Xatamjon Ketmonov.
O‘zXDP rahbari mamlakat yangi Prezidentiga mamlakat tinchligi va taraqqiyotini ta’minlashdagi faoliyatida muvaffaqiyat tiladi.
Xatamjon Ketmonov, shuningdek, unga ovoz bergan saylovchilarga va partiya tarafdorlariga o‘z minnatdorchiligini bildirdi.

Кандидат от Народно-демократической партии Узбекистана Хатамжон Кетмонов, занявший второе место на прошедших в воскресенье выборах Президента, поздравил Шавката Мирзиёева с победой.
На брифинге в понедельник Хатамжон Кетмонов, набравший 3,73% или более 669,18 тысячи голосов избирателей, заявил, что партия признает итоги выборов, ограшенные Центральной избирательной комиссией.
По его словам, выборы прошли в условиях открытости и на основе принципов демократии. Участие НДПУ в выборах стало для партии важным и ответственным этапов в ее будущей деятельности, сказал Хатамжон Кетмонов.
Руководитель НДПУ пожелал избранному Президенту успехов в его деятельности по обеспечению мира и процветания страны, а также повышения благосостояния народа.
Хатамжон Кетмонов также выразил признательность всем избирателям, отдавшим за него голоса, а также всем сторонникам партии.