Tumanning yangi rahbari (1981 yil 12 aprelda Farg‘onada tavallud topgan) — Farg‘ona politexnika instituti bitiruvchisi (mutaxassisligi: moliya va kredit).
Bunga qadar — 2015 yildan — Vazirlar Mahkamasi Makroiqtisodiy rivojlantirish, tarkibiy o‘zgartirishlar, xorijiy investitsiyalarni jalb etish va hududlarni kompleks rivojlantirish masalalari yig‘ma axborot-tahlil departamenti mudiri o‘rinbosari vazifasida faoliyat ko‘rsatgan.
Ungacha — 2012−2015 yillarda Mehnat va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vazirligi Respublika aholi bandligi, mehnatni muhofaza qilish va aholini ijtimoiy muhofaza qilish ilmiy markazi direktori bo‘lgan.
2010−2012 yillarda Vazirlar Mahkamasining yuqorida ko‘rsatilgan departamenti yetakchi mutaxassisi, 2007−2010 yillarda Mehnat va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vazirligida turli lavozimlarda faoliyat ko‘rsatgan.
Eslatib o‘tamiz, seshanba kuni Mirzo Ulug‘bek tumanining avvalgi hokimi Shomansur Ahmedov faoliyatida jiddiy kamchiliklarga yo‘l qo‘ygani sababli lavozimidan chetlatilgan edi.

Sherzod Kudbiyev has been appointed new hokim (head of administration) of Mirzo-Ulugbek district of Tashkent.
35-year-old Kudbiyev is a graduate of Fergana Polytechnic Institute. Prior to appointment, he worked as deputy head of Uzbekistan Cabinet’s information and analysis department for macroeconomic development, structural reforms, attraction of foreign investments and integrated development of territories.
His previous post (2012 to 2015) was director of the National scientific center for employment, labor and social protection of the Ministry of Labour and Social Protection (currently Ministry of Labour).
Former hokim of Mirzo-Ulugbek district Shomansur Akhmedov was relieved of his duties during a recent tour of the capital city by the Acting President Shavkat Mirziyoyev.