Tumanning yangi rahbari (1981 yil 12 aprelda Farg‘onada tavallud topgan) — Farg‘ona politexnika instituti bitiruvchisi (mutaxassisligi: moliya va kredit).
Bunga qadar — 2015 yildan — Vazirlar Mahkamasi Makroiqtisodiy rivojlantirish, tarkibiy o‘zgartirishlar, xorijiy investitsiyalarni jalb etish va hududlarni kompleks rivojlantirish masalalari yig‘ma axborot-tahlil departamenti mudiri o‘rinbosari vazifasida faoliyat ko‘rsatgan.
Ungacha — 2012−2015 yillarda Mehnat va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vazirligi Respublika aholi bandligi, mehnatni muhofaza qilish va aholini ijtimoiy muhofaza qilish ilmiy markazi direktori bo‘lgan.
2010−2012 yillarda Vazirlar Mahkamasining yuqorida ko‘rsatilgan departamenti yetakchi mutaxassisi, 2007−2010 yillarda Mehnat va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vazirligida turli lavozimlarda faoliyat ko‘rsatgan.
Eslatib o‘tamiz, seshanba kuni Mirzo Ulug‘bek tumanining avvalgi hokimi Shomansur Ahmedov faoliyatida jiddiy kamchiliklarga yo‘l qo‘ygani sababli lavozimidan chetlatilgan edi.

Шерзод Кудбиев назначен хокимом Мирзо-Улугбекского района города Ташкенте, сообщается на сайте хокимията района.
Новый глава района (родился 12 апреля 1981 года в Фергане) — выпускник Ферганского политехнического института (специальность: финансы и кредит).
До этого — с 2015 года — работал заместителелем руководителя Сводного информационно-аналитического департамента Кабинета Министров Узбекистана по вопросам макроэкономического развития, структурных преобразований, привлечения зарубежных инвестиций и комплексного развития территорий.
Ранее — в 2012—2015 года- был директором Республиканского научного центра занятости населения, охраны труда и социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения (ныне Министерство труда).
В 2010—2012 годах работал ведущим и главным специалистом указанного выше департамента Кабмина, в 2007—2010 годах занимал разные посты в Минтрудсоцзащиты.
Напомним, во вторник стало известно, что прежний хоким Мирзо-Улугбекского района Шомансур Ахмедов освобожден от должности за «систематическое отставание и серьезные недостатки в работе».