Бугун, 2 апрель куни соат 14:34 да Тошкент шаҳрининг Яккасарой тумани Қушбеги кўчасида жойлашган пойабзал ишлаб чиқариш цехида ёнғин содир бўлди (видео). Бу ҳақда Фавқулодда вазиятлар вазирлиги матбуот хизмати хабар бермоқда.
Уч дақиқадан камроқ вақт ичида ёнғин содир бўлган жойга Фавқулодда вазиятлар бошқармасининг бешта ўт ўчириш ва қутқарув бригадаси етиб келди.
Объектнинг таҳминан 200 кв.м майдонида содир бўлган ёнғин 40 дақиқадан камроқ вақт ичида тўлиқ бартараф этилди.
Ҳодиса оқибатида жароҳат олганлар ва қурбонлар йўқ.
Худди шундай воқеа Тошкент вилоятининг Зангиота туманида, дераза ва эшиклар ишлаб чиқариш цехида содир бўлган. Ёнғин у ерда соат 14:51 да бошланган.
Цехдаги ёнғин 300 квадрат метр майдонни қамраб олган. Еттита қутқарув машиналари томонидан ёнғин соат 15:45 да ўчирилди. Хабарда кўра, у ерда жабрланганлар йўқ.

Сегодня, 2 апреля, в 14:34 в цеху по производству обуви, расположенном по улице Кушбеги в Яккасарайском районе Ташкента, произошло возгорание (видео), сообщила пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям.
Менее чем за три минуты на место пожара прибыло пять пожарно-спасательных экипажей столичного Управления МЧС.
Огнём было объято около 200 кв. м площади объекта. Возгорание удалось полностью ликвидировать меньше чем за 40 минут.
Инцидент обошёлся без жертв и пострадавших.
Аналогичный инцидент произошёл в Зангиатинском районе Ташкентской области, но уже в цеху по производству окон и дверей. Там возгорание началось в 14:51.
Пожар распространился на площади 300 кв. м. Силами семи пожарно-спасательных машин огонь был потушен в 15:45. Здесь также обошлось без человеческих жертв, говорится в сообщении.