20 июнь куни соат 17:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 6119 нафарни ташкил этмоқда, дея маълум қилди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 69 нафари Карантин марказидаги фуқаролар орасида, 12 нафари Тошкент вилоятида (шундан 10 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 2 нафари аҳоли орасида), 9 нафари Тошкент шаҳрида аҳоли орасида, 4 нафари Сурхондарё вилоятида (шундан 3 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 1 нафари аҳоли орасида) қайд этилган.

Количество зарегистрированных случаев коронавируса в Узбекистане на 17:00 20 июня составляет 6119 (+94), сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения.
Из них 69 выявлены среди находящихся в карантинном центре, 12 — в Ташкентской области (10 из них контактировали с другими пациентами, 2 заразившихся обнаружены среди населения), 9 — в Ташкенте и 4 — в Сурхандарьинской области (3 контактировали с зараженными, эти случаи выявлены у граждан, находящихся на карантине, 1 случай выявлен среди населения).