“Toshkentga kelmasa-da mana shunday viloyatliklar, baxtli yasharmidik biz ham, ensamiz qotmasdan, to‘g‘rimi? Qaranglar, shuncha mollarning ichida bitta o‘zim chiroyli bo‘lib turibman”, — degan u videosida. U viloyatliklarni “isqirt” “haromi”, “xarip” deb atagan.
21 yoshli fuqaro sud majlisida tanishi bilan “Lokomotiv” bog‘iga, so‘ng Seoul (Mun) xarid markaziga borgani, ammo u yerlarda odam ko‘p bo‘lganini aytgan. U shu sababli “ozgina kayfiyati buzilib, jahl ustida ortiqcha” gapirib yuborganini, qilgan ishidan pushaymon ekanini bildirib, kechirim so‘radi.
Mazkur holat yuzasidan huquqbuzarga Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 183-moddasi (Mayda bezorilik) bilan 15 sutka qamoq jazosi tayinlandi.
Tarmoqlarda tarqalgan yana bir videoda qizning otasi ekanini aytgan shaxs qizi xato qilganini bildirgan. “Misol uchun, uning [qizning — tahr.] onasi ham viloyatlik, qashqadaryolik. Men ham viloyatdanman. Qo‘qonlikman. Endi bu qiz yosh, mana shunaqa deb yuboraveradi”, — degan u.

В Ташкенте привлечена к ответственности 21-летняя девушка, которая в Instagram заявила, что столицу «наводнили» жители областей и что ей приходится от них «убегать», сообщило ГУВД города.
«Вот не приезжали бы в Ташкент такие областные, может, и мы жили бы счастливо, голова бы не болела, верно? Смотрите, среди стольких коров я одна красивая», — говорила девушка на видео. Она также назвала жителей областных «грязными», «харам» и «харыпами».
В суде девушка рассказала, что посетила парк «Локомотив», потом торговую зону Seoul Mun, где было много людей. Это её «немного расстроило», и она «в порыве гнева сказала лишнего».
Она сказала, что раскаивается в содеянном и принесла извинения.
Суд признал её виновной по статье 183 (мелкое хулиганство) Кодекса об административной ответственности и назначил ей 15 суток ареста.
В социальных сетях появилось ещё одно видео, на котором мужчина, называющий себя отцом девушки, сказал, что она совершила ошибку.