Hibsga olinganlar ro‘yxati:
- Alibek Shaxrulloyevich Fayziyev (1985-yilda tug‘ilgan) — Jinoyat kodeksining 273-moddasi 5-qismi (Giyohvandlik vositalari, ularning analoglari yoki psixotrop moddalarni ko‘p miqdorda qonunga xilof ravishda sotish / 10 yildan 20 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish bilan jazolanadi);
- Aziz Nabidjanovich Nurmatov (1987) — 165-modda (Tovlamachilik)ning 2-qismi (5 yildan 10 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish bilan jazolanadi);
- Olimjon Shuxratovich Amonov (1990) — 273-moddaning 5-qismi;
- Bohodir Akmal o‘g‘li Qodirov (1992) — 277-modda (Bezorilik / BHMning 50 baravaridan 100 baravarigacha miqdorda jarima yoki 300 soatgacha majburiy jamoat ishlari yoxud 3 yilgacha axloq tuzatish ishlari bilan jazolanadi);
- Bobur Botir o‘g‘li Ismoilov (1992) — 277-modda 3-qismi (3 yildan 5 yilgacha ozodlikni cheklash yoxud 3 yildan 5 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish bilan jazolanadi).
Gumonlanuvchilarga nisbatan qamoqqa olish tarzidagi ehtiyot chorasi qo‘llangan, tergov davom etmoqda.
Ushbu shaxs yoki guruh a’zolaridan jabr ko‘rgan, ularning jinoiy xatti-harakatlari bo‘yicha ma’lumotga ega bo‘lgan fuqarolardan 71−206−45−69, 71−206−49−46, 102 telefon raqamlaridan biriga yoki 99−370−73−94 Telegram manziliga murojaat qilish so‘ralgan. Ariza beruvchining shaxsiy ma’lumotlari maxfiyligi kafolatlanadi.

В рамках акции «Ударные 40 дней» по улучшению криминогенной ситуации ещё пятеро мужчин задержаны по подозрению в преступной деятельности в Ташкенте. Об этом сообщила пресс-служба ГУВД столицы.
Список задержанных:
- Алибек Шахруллоевич Файзиев (1985 года рождения) — часть 5 статьи 273 (незаконная продажа наркотических средств, их аналогов или психотропных веществ в крупных размерах / наказывается лишением свободы от 10 до 12 лет) Уголовного кодекса Узбекистана;
- Азиз Набиджанович Нурматов (1987) — часть 2 статьи 165 (вымогательство группой лиц / наказывается лишением свободы от 5 до 10 лет);
- Олимжон Шухратович Амонов (1990) — часть 5 статьи 273 УК РУз;
- Боходир Акмал угли Кодиров (1992) — статья 277 (хулиганство / наказывается штрафом от 50 до 100 БРВ или обязательными общественными работами до 300 часов либо исправительными работами до 3 лет);
- Бобур Ботир угли Исмоилов (1992) — статья 277 УК РУз.
Подозреваемые заключены под стражу, расследование продолжается.
Граждан попросили обращаться в ГУВД, если они пострадали от действий этого человека или членов группы, по телефонам: 71−206−45−69, 71−206−49−46 или 102, либо в Telegram 99−370−73−94. Конфиденциальность личности заявителя гарантируется.