UzAuto Motors 30-oktabrdan boshlab avtomobillar xarid qilish bo‘yicha shartnomalar qayta tiklanishi haqidagi mish-mishlarni rad etdi.
“Bugun bir qancha avtoihlosmandlar avtomobillar uchun kontraktatsiya boshlanganligi to‘g‘risidagi mish-mishlarga ishonib, ertalabdan dilerlik markazlariga kelishgani sababli dilerliklarda katta navbatlar yuzaga keldi. Eslatib o‘tamiz, sotuv boshlanganligi to‘g‘risida va boshqa murojaatlar bo‘yicha ma’lumotlarni UzAuto Motors`ning rasmiy kanallaridan olishingiz mumkin”, — deyiladi xabarda.
Kompaniya shuningdek, avtomobil uchun shartnomani nafaqat Chevrolet dilerlik markazlarida, balki UzAuto Motors ilovasi (iOS/Android), Telegram bot va savdo.uzavtosanoat.uz saytida ham onlayn tarzda olish mumkinligini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, 2022-yil dekabr oyidan UzAuto Motors to‘rtta ommabop avtomobil modellariga shartnoma tuzishni to‘xtatgandi. Kompaniya bunday qarorni mikrochiplar yetishmasligi va logistika muammolari bilan izohladi.
Avgust oyida kompaniya Lacetti, Cobalt, Damas va Labo uchun shartnomalar tuzishni qayta tikladi va bir kunda 51 mingdan ortiq shartnoma tuzdi. sentabr oyida esa bir necha soat ichida yana 28 ming avtomobilga shartnoma tuzildi.
oktabr oyi o‘rtalarida kompaniya o‘zining Chevrolet Lacetti, Cobalt, Damas va Labo avtomobillari narxini oshirdi. Narx o‘rtacha 5,1 foizga oshdi.

Компания UzAuto Motors опровергла слухи о возобновлении выдачи контрактов на покупку автомобилей с 30 октября.
«Сегодня ряд автолюбителей, поверив слухам о начале контрактации доступных автомобилей, уже с утра пришли в дилерские центры, что привело к образованию больших очередей в салонах. Уважаемые покупатели, напоминаем вам, что получить достоверную информацию о начале продаж и других вопросах вы можете только на официальных страницах UzAuto Motors», — говорится в сообщении.
В компании также отметили, что контракт на автомобиль можно получить не только в дилерских центрах Chevrolet, но также онлайн в приложении UzAutoSavdo (iOS/Android), Telegram-боте и на сайте savdo.uzavtosanoat.uz.
Напомним, с декабря 2022 года UzAuto Motors приостановила контрактакцию четырёх самых популярных моделей автомобилей. Компания объясняла решение дефицитом микрочипов и логистическими проблемами.
В августе компания возобновила оформление контрактов на Lacetti, Cobalt, Damas и Labo, оформив свыше 51 тысяч контрактов за сутки. Контракты ещё на 28 тысяч автомобилей оформили в сентябре за несколько часов.
В середине октября компания повысила цены на свои автомобили Chevrolet Lacetti, Cobalt, Damas и Labo. Стоимость в среднем выросла на 5,1%.