Videoda tarbiyachi ayol 2 nafar o‘g‘il bolaning yuzi, boshi va qo‘llariga tarsaki tushirgani, boshqa qizlardan esa chiroyli o‘yinga tushishni so‘raganini ko‘rish mumkin.
Aniqlanishicha, holat Andijon viloyati Marhamat tumanidagi nodavlat maktabgacha ta’lim tashkilotida ro‘y bergan.
Ushbu holatga yo‘l qo‘ygan ta’lim tashkiloti tarbiyachisi egallab turgan lavozimidan ozod etildi, deyiladi viloyat Maktabgacha ta’lim boshqarmasi xabarida.
Qayd etilishicha, “ta’lim tizimi imijiga salbiy ta’sir o‘tkazuvchi holatni yuzaga keltirgani uchun” bog‘cha rahbariyatiga belgilangan tartibda intizomiy chora qo‘llangan.
Avvalroq Toshkent viloyatida bolalarni poyabzal bilan urgan, Samarqandda esa bolalarga igna tiqib kelgan bog‘cha tarbiyachisi ishdan olingandi.

В социальных сетях распространилось видео, на котором воспитательница детсада избивает детей за то, что они зевали во время съёмки. В Андижанском областном управлении дошкольного и школьного образования прокомментировали ситуацию.
Инцидент произошёл в негосударственной дошкольной образовательной организации «Мухаммад Юсуф болажонлари» в Мархаматском районе.
На видео слышно, что женщина недовольна тем, что дети зевают, в то время как она снимает видео с танцем воспитанниц на утреннике.
«Воспитательница, допустившая такую ситуацию, была освобождена от должности», — говорится в сообщении.