Toshkent shahrining Yangihayot tumanida yanvar oyida sodir etilgan 12 yoshli qizning o‘ldirilishi bilan bog‘liq jinoyat ishi ayblov xulosasi bilan mazmunan ko‘rib chiqish uchun sudga yuborildi. Bu haqda payshanba kuni O‘zbekiston Bosh prokuraturasi matbuot kotibi Hayot Shamsutdinov ma’lum qildi.
“Gazeta.uz” 2022-yilning yozida qiz yashagan uyda ta’mirlash ishlari bilan shug‘ullangan 29 yoshli erkak qotillikda gumon qilinayotgani haqida yozgandi.
Ushbu voqeadan so‘ng Yangihayot tumani hokimligi qizning jasadi topilgan hududda obodonlashtirish ishlari boshlanganini ma’lum qilgan.

Уголовное дело об изнасиловании и убийстве в январе 12-летней девочки в Янгихаётском районе Ташкента вместе с обвинительным заключением передано в суд. Об этом в четверг сообщил пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Узбекистана Хаёт Шамсутдинов.
«Газета.uz» писала, что в убийстве подозревается 29-летний мужчина, который прошлым летом делал ремонт в доме, где жила девочка.
После резонансного события хокимият Янгихаётского района заявил, что пустырь, где было найдено тело девочки, будет благоустроен.