Ijtimoiy tarmoqlarda o‘quvchi qizlarning stadionda mushtlashgani aks etgan video paydo bo‘ldi. Avvaliga 10 dan ortiq qizlar to‘p bo‘lib ketayotganini ko‘rish mumkin, so‘ngra ular ikki alohida guruhga bo‘linadi. Kadr ortidan esa holatni suratga olayotgan yigitlarning luqma va kulgilari eshitiladi.
Samarqand viloyati IIB matbuot xizmatining juma kuni xabar berishicha, hodisa 25-aprel kuni soat 16:30 atrofida Bulung‘ur tumanidagi “Diyor” sport majmuasi hududida sodir bo‘lgan.
Qizlar tumandagi 22 va 23-maktablarning 8-sinfda o‘qiydi. Mojaro qizlarning bir-birlariga nisbatan haqoratli so‘zlarni aytgani sababli yuzaga kelgan, deyiladi xabarda.
Hozirda tuman IIB tomonidan tergovga qadar tekshiruv harakatlari olib borilmoqda. Uning natijalariga ko‘ra maktab jamoalari va ota-onalar ishtirokida muhokama o‘tkazish rejalashtirilgan.

В социальных сетях появился видеоролик, на котором видно, как на стадионе дерутся школьницы. Сначала видно группу более чем из 10 девочек, которая потом разделяется на две отдельные. На кадром слышны комментарии и хохот мальчиков, снимающих видео.
Пресс-служба УВД Самаркандской области в пятницу сообщила, что инцидент произошёл 25 апреля около 16:30 на территории спорткомплекса «Диёр» в Булунгурском районе.
Девочки представляют школы №№ 22 и 23 района и учатся в 8-х классах. Конфликт произошёл из-за оскорблений девочек в адрес друг друга, говорится в сообщении.
ОВД района ведёт доследственную проверку. По её итогам планируется провести обсуждение с участием коллективов школ и родителей.