2016 yildan «O‘zekspomarkaz» Milliy ko‘rgazma majmuasini boshqarib kelayotgan Ibrohim Ergashev O‘zbekiston Vazirlar Mahkamasi qoshidagi O‘simliklar karantini davlat inspeksiyasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi. Bu haqda MKMdan «Gazeta.uz"ga xabar qilindi.
Ibrohim Ergashev (1980 yilda tug‘ilgan) Toshkent davlat iqtisodiyot universitetini tamomlagan. 2001-2008 yillarda «O‘zmarkazimpeks» tashqi savdo kompaniyasida turli lavozimlarda faoliyat ko‘rsatgan. 2009 yilgacha kompaniyaning Pekindagi vakolatxonasini boshqargan. 2009-2010 yillarda «Intreyd» firmasi bosh mutaxassisi, 2010 yildan - «O‘zmarkazimpeks"ga tegishli bo‘lgan O‘zbekiston-Bangladesh korxonasi direktori bo‘lgan.
2010-2012 yillarda «O‘zmarkazimpeks» boshqaruvi raisining o‘rinbosari, 2012-2013 yillarda tashqi savdo kompaniyasi rahbari lavozimlarida faoliyat ko‘rsatgan.
2013 yildan tashqi iqtisodiy aloqalar, investitsiya va savdo vaziri o‘rinbosari, 2014 yildan esa vazirning birinchi o‘rinbosari lavozimida ishlagan.
«O‘zekspomarkaz"ga kimning rahbar etib tayinlangani to‘g‘risida hozircha ma’lumot yo‘q.
O‘simliklar karantini davlat inspeksiyasi Prezidentning 30 avgustdagi farmoni bilan fitosanitar xavfsizlikni oshirish va mamlakat hududlarini karantinli va boshqa zararli organizmlardan himoya qilish bo‘yicha ishlarni yaxshilash maqsadida tashkil etilgan edi.

Иброхим Эргашев, с 2016 года возглавлявший Национальный выставочный комплекс «Узэкспоцентр», назначен начальником Государственной инспекции по карантину растений при Кабинете Министров Узбекистана. Об этом «Газете.uz» сообщили в НВК.
Иброхим Эргашев (1980 года рождения) окончил Ташкентский государственный экономический университет. С 2001 по 2008 годы работал на разных должностях во внешнеторговой компании «Узмарказимпэкс», после чего до 2009 года являлся главой представительства компании в Пекине. В 2009—2010 годах работал главным специалистом фирмы «Интрейд», а в 2010 году — директором узбекско-бангладешского предприятия, также относящихся к «Узмарказимпэкс».
В 2010—2012 годах работал заместителем председателя правления по экономике «Узмарказимпэкс», затем в 2012—2013 годах возглавлял внешнеторговую компанию.
С 2013 года являлся заместителем, а с 2014 года — первым заместителем министра внешних экономических связей, инвестиции и торговли.
В «Узэкспоцентре» отметили, что за время работы Иброхима Эргашева председателем правления НВК число выставок, проводимых за год, увеличилось с 45 до 76.
Информации о том, кто возглавит «Узэкспоцентр», пока нет.
Государственная инспекция по карантину растений была образована указом Президента от 30 августа в целях повышения фитосанитарного благополучия и безопасности и улучшения работы по защите территорий страны от карантинных и других опасных вредных организмов.