VI Халқаро армия ўйинларида Ўзбекистон Мудофаа вазирлиги ҳарбий хизматчилари умумий жамоавий ҳисобда учинчи ўринни эгаллашди. Мусобақа 23 августдан 5 сентябргача давом этиб, 30 мамлакатдан 160 та жамоа ўртасида бўлиб ўтди, дея хабар берди Мудофаа вазирлиги матбуот хизмати.
Аввал хабар берилганидек, терма жамоа учта мусобақада ғолиб бўлди: «Содиқ дўст», «Йўл патрули» ва «Ҳарбий-тиббий эстафета».
Ўзбекистон жамоаси «Қўшин разведкаси аълочилари», «Ҳарбий ралли», «Отлиқ марафон», «Элбрус ҳалқаси», «Хавфсиз маршрут», «Артиллерия олови устаси», «Қуролсоз уста» ва «Мерганлар марраси» мусобақаларида иккинчи ўринларни эгаллади.
Мамлакат терма жамоаси «Дала ошхонаси», «Хавфсиз муҳит» ва «Автозирҳли танктехника устаси» мусобақаларида ҳам учинчи ўринни эгаллашга муваффақ бўлди.
Ўтган йили ҳарбийлар 32 мамлакат жамоалари билан жами 14 йўналишда беллашишди. Шулардан иккитасида биринчи, тўртта иккинчи ва бешта учинчи ўринларни эгаллашди, ва бу уларга умумий жамоавий таснифда бешинчи ўринни эгаллашга имкон берди.

Военнослужащие Министерства обороны Узбекистана заняли третье место в общекомандном зачете на VI Армейских международных играх. Соревнования проходили с 23 августа по 5 сентября среди 160 сборных из 30 стран, сообщила пресс-служба военного ведомства.
Как сообщалось ранее, сборная одержала победу в трех конкурсах: «Верный друг», «Дорожный патруль» и «Военно-медицинская эстафета».
В состязаниях «Отличник войсковой разведки», «Военное ралли», «Конный марафон», «Эльбрусское кольцо», «Безопасный маршрут», «Мастер артиллерийского огня», «Мастер-оружейник» и «Снайперский рубеж» команда Узбекистана завоевала вторые места.
Сборной страны также удалось завоевать третье место в конкурсах «Полевая кухня», «Безопасная среда» и «Мастер автобронетанковой техники».
В прошлом году военнослужащие соревновались со сборными из 32 стран. Тогда они в 14 конкурсах заняли два первых, четыре вторых и пять третьих мест, что позволило им занять пятое место в общекомандном зачете.