6 июль соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 10459 нафарни ташкил этмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 35 нафари Карантин марказидаги фуқаролар (барчаси хориждан келган) орасида, 59 нафари Тошкент шаҳрида ҳамда 3 нафари Қорақалпоғистонда аҳоли орасида аниқланган.
Ҳозирда мамлакат бўйлаб коронавирус инфекциясидан 3732 киши даволанмоқда. Улардан 25 нафари оғир, 11 нафари ўта оғир аҳволда, дея баҳоланмоқда.
Айни пайтда мамлакатда 6690 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар соғайган. 37 нафар киши ҳаётдан кўз юмган.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 7 июля выросло на 97 и достигло 10459, сообщило Министерство здравоохранения.
35 новых случаев выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре (все — прибывшие из-за рубежа), 59 — среди населения в Ташкенте и 3 — среди населения в Каракалпакстане.
Общее число выздоровевших от коронавируса в стране на данный момент составляет 6690. Лечение проходят 3732 пациента, из них 25 — в тяжелом состоянии и 11 — в крайне тяжелом.