Ёши энг улуғ абитериент Тўхтамиш Султонов Сурхондарё вилояти Ангор тумани Давлат хизматлари маркази орқали олий таълим муассасаларига ҳужжат топширди.
80 ёшли отахон Тўхтамиш Самарқанд давлат университетининг Биологияни ўқитиш методикаси ҳамда Тошкент тиббиёт академияси Термиз филиалининг даволаш ва педиатрия иши йўналишини танлади.
«Шу кунларда Давлат хизматлари марказларида 24 соат куну-тун хизмат кўрсатиб келинмоқда. Бугунги кунга қадар ДХМлар орқали жами 102 678 нафар абитуриент ОТМга имтиҳонга кириш учун рўйхатдан ўтиб, улардан 49 307 нафари 2019 йил битирувчилари ва 53371 нафари олдинги йиллар битирувчилари», — дейилади Давлат хизматлари агентлиги хабарида.

Самый возрастной абитуриент Тухтамиш Султонов подал документы в высшие учебные заведения через Центр государственных услуг Ангорского района Сурхандарьинской области.
80-летний Тухтамиш Султанов выбрал методику преподавания биологии Самаркандского государственного университета, а также лечение и педиатрию Термезского филиала Ташкентской медицинской академии.
«На сегодняшний день через ЦГУ в общей сложности для поступления в вузы зарегистрировалось 102678 абитуриента. Из них 49307 — выпускники 2019 года и 53371 — выпускники предыдущих лет», сообщили в Агентстве государственных услуг.
Понедельник 15 июля — последний день подачи документов для поступления в вузы. В эти дни Центры госуслуг работают круглосуточно.