Qoraqalpog‘istonning Taxtako‘pir tumanida mast erkak 4-sonli maktabga kirishga urindi, deb xabar qildi Milliy gvardiya matbuot xizmati.
Holat 4-mart kuni soat taxminan 15:40 larda sodir bo‘lgan. Maktab qorovuli 45 yoshli erkakni maktabga kirishga ruxsat bermagan, shundan so‘ng u janjal ko‘tarib, kurtkasi ichidan bolta chiqargan.
Chaqiruv olgan Milliy gvardiya xavfsizlik boshqarmasi tezkor guruhi 8 daqiqa ichida voqea joyiga yetib borgan.
Erkak boshlang‘ich sinfda o‘qituvchi bo‘lib ishlaydigan xotini bilan ko‘rishish uchun kelganini, boltani esa o‘tin chopish oldidan o‘tkirlatishga olib chiqqanini aytgan.
Milliy gvardiya xabariga ko‘ra, erkak tuman tibbiyot bo‘limiga olib borilgan, so‘ng mastlik holati bo‘lgan shaxslarga tibbiy yordam ko‘rsatish punktiga yotqizilgan.

Нетрезвый мужчина пытался пройти в школу №4 Тахтакупырского района Каракалпакстана, сообщила пресс-служба Национальной гвардии Узбекистана.
Инцидент произошёл 4 марта примерно в 15:40. Охранник школы не разрешил 45-летнему мужчине зайти в школу, после чего тот начал скандалить и достал из-под куртки топор.
Получив сигнал тревоги, отдел охраны Нацгвардии направил на место группу быстрого реагирования, которая через 8 минут была в школе.
Мужчина заявил, что пришёл к супруге, которая работает учительницей начальных классов, чтобы поговорить с ней. Топор, по его словам, он взял с собой для заточки перед рубкой дров.
В Нацгвардии сообщили, что мужчину доставили в районное медицинское отделение, а потом поместили в пункт оказания медицинской помощи лицам, находящимся в состоянии алкогольного опьянения.