Isroilning Xolon texnologiya institutida (XIT) tahsil olayotgan o‘zbekistonlik talabalar 15-oktabr kuni Toshkentga uchib ketishdi. Bu haqda O‘zbekistonning Isroildagi elchixonasi xabar berdi.
Tel-Aviv janubidagi Xolon shahrida joylashgan institut bilan talabalarning O‘zbekistonda o‘qishini onlayn formatda davom ettirish bo‘yicha kelishuvga erishildi, deyiladi xabarda.
Elchixona talabalarni vatanga jo‘natishda XIT, O‘zbekiston Milliy universiteti, Buxoro va Samarqand davlat universitetlari, shuningdek, Uzbekistan Airways vakolatxonasining yordamini ta’kidladi.

Студенты из Узбекистана, обучающиеся в Холонском институте технологий (ХИТ) Израиля, 15 октября вылетели в Ташкент. Об этом сообщило посольство Узбекистана в Израиле.
С институтом, расположенным в Холоне к югу от Тель-Авива, достигнута договорённость о продолжении учёбы студентов Узбекистана в онлайн-формате, говорится в сообщении.
Посольство отметило содействие ХИТ, Национального университета Узбекистана, Бухарского и Самаркандского госуниверситетов, а также представительства компании Uzbekistan Airways в отправке студентов на родину.