Kadrlarda Spark haydovchisining tezlikni oshirib, uchinchi qatorga o‘tish yo‘lini o‘zgartirayotgani, shu payt ayolning yo‘lga chiqib, mediana tomon yugurgani ko‘rsatilgan.
Poytaxt IIB “Gazeta.uz” so‘roviga javoban, to‘qnashuv taxminan soat 8:50 da Toshkentning Yunusobod tumanida sodir bo‘lganini ma’lum qildi.
“Yo‘l-transport hodisasi natijasida 1953-yilda tug‘ilgan ayol tan jarohati olib, kasalxonaga yotqizildi”, — deyiladi boshqarma xabarida.
Toshkent IIBB Yo‘l harakati xavfsizligi inspeksiyasi xodimlari tomonidan tergov harakatlari olib borilmoqda.

В соцсетях 13 октября распространилось видео, где водитель автомобиля Spark сбивает пожилую женщину на пешеходном переходе.
На кадрах видно, как водитель автомобиля Spark ускоряется и перестраивается в третий ряд, в этот момент женщина выходит на дорогу и бежит к разделительной полосе.
В столичном ГУВД на запрос «Газеты.uz» сообщили, что наезд произошёл около 8:50 утра в Юнусабадском районе Ташкента.
«В результате ДТП женщина 1953 года рождения получила травмы, её госпитализировали», — заявили в ведомстве.