Qashqadaryo viloyatining Mirishkor tumanida bir erkak baliq ovlash chog‘ida cho‘kib ketdi. Bu haqda Bosh prokuratura matbuot kotibi Hayot Shamsutdinov “Gazeta.uz”ga ma’lum qildi.
Uning ma’lum qilishicha, 7-oktabr kuni “Yuqori obron” mahallasida yashovchi fuqaro Pamuk qishlog‘ida joylashgan “Sechanko‘l” sun’iy suv havzasiga o‘rtog‘i bilan baliq ovlash uchun borib, ehtiyotsizlik oqibatida cho‘kib ketgan.
Tergov harakatlari va qidiruv ishlari davomida 10-oktabr kuni viloyat Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi xodimlari tomonidan suv omboridan erkakning jasadi topilgan.

В Миришкорском районе Кашкадарьинской области во время рыбалки утонул мужчина. Об этом «Газете.uz» сообщил пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Хаёт Шамсутдинов.
По его данным, 7 октября житель махалли «Юкори оброн» отправился на искусственный водоём «Сечанкуль», расположенный в селе Памук, чтобы порыбачить со своим знакомым, и по неосторожности утонул.
В ходе следственных действий и поисков 10 октября тело мужчины было обнаружено в водоёме сотрудниками областного управления по чрезвычайным ситуациям.