Sanjar Omonxo‘jayevich Obidov Toshkent shahri hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari etib tayinlandi. Bu haqda shahar hokimligi matbuot xizmati xabar berdi.
Sanjar Obidov 1986-yilda Farg‘ona viloyatida tug‘ilgan. Toshkent moliya instituti va Buyuk Britaniyaning Sterling universitetini tamomlagan.
U ushbu lovozimga qadar qator mas’ul lavozimlarda — Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Ta’lim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasi Pedagog kadrlar sifati nazorati, ta’lim hujjatlarini legallashtirish, tan olish va nostrifikatsiya qilish bosh boshqarmasi boshlig‘i, Xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish agentligi direktori v.v.b. bo‘lib ishlagan.

Санжар Омонхужаевич Обидов назначен заместителем хокима Ташкента по молодёжной политике, социальному развитию и духовно-просветительской работе. Об этом сообщила пресс-служба столичной администрации.
Санжар Обидов родился в 1986 году в Ферганской области. Окончил Ташкентский финансовый институт и Стерлингский университет в Великобритании.
Ранее работал начальником главного управления по контролю качества педагогических кадров, легализации, признания и нострификации образовательных документов Государственной инспекции по надзору за качеством образования при Кабинете министров Узбекистана, а также врио директора Агентства по популяризации изучения иностранных языков.