11 ta tumanda respublika darajasidagi tashkilotlar hamda Toshkent shahrida faoliyat ko‘rsatayotgan xodimlar hokim etib tasdiqlangan bo‘lsa, 2 ta tumanda rotatsion tarzda tayinlandi.
Davozimdan ozod qilish va yangi hokimlar tasdiqlash masalalari ko‘rib chiqilgan majlislarda Surxondaryo hokimi v. b. Ulug‘bek Kosimov (Toshkent shahrining sobiq prokurori, dekabrda ushbu lavozimga tayinlangan) va O‘zbekiston prezidenti Administratsiyasi vakillari ishtirok etdilar.
Sessiya ishlarida so‘zga chiqqan faollar mahalliy hokimlar Davlat rahbarining talabi bilan aytganda bugungi kunning zamonaviy fikrlovchi, odamlarni rozi qilish harakati bilan yashovchi, hududda ijtimoiy-iqtisodiy sohalarda olib borilayotgan islohotlarning amalga oshirilishini ta’minlaydigan kadrlar bo‘lishi kerakligini ta’kidlashdi.
Tayinlovlar
сурхондарё viloyati, taйинлоvлар
Angor tumani — Qosim Esonovich Mardonov
2020 yildan Vazirlar Mahkamasi Hududlarni kompleks rivojlantirish, kommunikatsiyalar, qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi masalalari kotibiyatining Qashqadaryo va Farg‘ona viloyatlari bo‘yicha bosh mutaxassisi lavozimida ishlab kelgan. Avvalgi hokim: Shohjaxon Bekmuratovich Abdullayev.
Bandixon tumani — Abdumalik Abduqodirovich Allamuradov
2022 yildan buyon Denov tumani hokimi lavozimida ishlab kelayotgan edi. Avvalgi hokim: O‘tkir Abduzoirovich Choriyev.
Boysun tumani — Shukurov Boxadir Shoturayevich
2022 yildan Vazirlar Mahkamasi Ekologik nazorat departamenti mudiri lavozimida ishlab kelgan. Avvalgi hokim: Asqarali Choriyevich Jurayev.
Denov tumani — Ilhom Ibrohimovich Abrorov
2020 yildan Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligida boshqarma boshlig‘i lavozimida ishlab kelgan. Oldingi hokim: Abdumalik Abduqodirovich Allamuradov.
Jarqo‘rg‘on tumani — Elmurod Ro‘zimurodovich Avazov
2022 yildan Iqtisodiy rivojlanish va kambag‘allikni qisqartirish vazirligi Savdo va xizmat ko‘rsatish infratuzilmasini rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlab kelgan. Avvalgi hokim: Bahodir Abdiqayum o‘g‘li O‘rakov.
Qiziriq tumani — Sherzod Abdimuratovich Rajabov
2021 yildan Alkogol va tamaki bozorini tartibga solish hamda vinochilikni rivojlantirish agentligi direktorining o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritgan. Oldingi hokim: Rustam Ubodullayevich Pardayev.
Muzrobod tumani — Abdurashid Xudayarovich Ismailov
2022 yildan Muzrobod tumani hokimining moliya-iqtisodiy masalalar va kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha birinchi o‘rinbosari. Avvalgi hokim: Abdurashid Xudayarovich Ismoilov.
Oltinsoy tumani — Baxrom Omonovich Maxmatrayemov
2021 yildan Kinematografiya agentligi bosh direktori o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritgan. Oldingi hokim: Alisher Turabovich Djumayev.
Sariosiyo tumani — Abduqodir Xaydarovich Donayev
2022 yildan Toshkent shahar Yashnobod tumani prokurori. Oldingi hokim: Abdisalom Pardayevich Xo‘jaqulov.
Termiz tumani — Nazarov Shuhrat Xudayberdiyevich
2022 yildan buyon Toshkent viloyati Chirchiq shahar davlat soliq inspeksiyasi boshlig‘i. Avvalgi hokim: Shuhratjon Bekmaxmatovich Urinov.
сурхондарё viloyati, taйинлоvларUzun tumani — Xabibulla Sherdanaqulovich Bozorov
2022 yildan Toshkent shahar IIBB Jamoat tartibini saqlash boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritgan. Avvalgi hokim: Bahrom Boboxonovich Tursunov.
сурхондарё viloyati, taйинлоvларSherobod tumani — Zaynobiddin Jalolitdinovich Xalilov
2022 yildan Hisob palatasida bo‘lim mudiri lavozimida ishlab kelgan. Oldingi hokim: Ziyadulla O‘roqovich Davlatov.

В среду в 13 районах Сурхандарьинской области прошли внеочередные сессии кенгашей народных депутатов, на которых были утверждены новые хокимы.
В 11 районах хокимами стали сотрудники организаций республиканского уровня и города Ташкента, в 2 районах назначения произведены в порядке ротации.
В сессиях, где освобождались и утверждались новые хокимы, участвовали и. о. хокима Сурхандарьи Улугбек Косимов (бывший прокурор Ташкента, назначен на эту должность в декабре) и представители Администрации президента Узбекистана.
В выступлениях участников сессии говорилось, что «хокимы, как того требует глава государства, должны соответствовать сегодняшнему дню, быть современно мыслящими, жить заботами народа, обеспечивать реализацию реформ в социально-экономических сферах на территории».
Отмечалось также, что вновь назначенные руководители должны, объединившись, работать совместно над развитием каждого района, повышением уровня жизни людей.
Назначения
назначения, сурхандарьинская область
Ангорский район — Косим Эсонович Мардонов
С 2020 года работал главным специалистом по Кашкадарьинской и Ферганской областям Секретариата по вопросам комплексного развития регионов, коммуникаций, строительству и ЖКХ Кабинета министров. Предыдущий хоким: Шохжахон Бекмуратович Абдуллаев.
Бандиханский район — Абдумалик Абдукодирович Алламурадов
С 2022 года работал хокимом Денауского района. Предыдущий хоким: Уткир Абдузоирович Чориев.
Байсунский район — Бохадир Шотураевич Шукуров
С 2022 года работал заведующим отделом экологического контроля в Кабинете министров. Предыдущий хоким: Асқарали Чориевич Жураев.
Денауский район — Илхом Ибрахимович Аброров
С 2020 года работал начальником управления в Министерстве занятости и трудовых отношений. Предыдущий хоким: Абдумалик Абдукодирович Алламурадов.
Джаркурганский район — Элъмурод Рузимуродович Авазов
С 2022 года работал начальником управления развития инфраструктуры торговли и услуг в Министерстве экономического развития и сокращения бедности. Предыдущий хоким: Баходир Абдикаюм угли Ураков.
Кызырыкский район — Шерзод Абдимуратович Ражабов
С 2021 года работал заместителем директора Агентства по регулированию алкогольного и табачного рынка и развитию виноделия. Предыдущий хоким: Рустам Убодуллаевич Пардаев.
Музрабадский район — Абдурашид Ҳудаярович Исмаилов
С 2022 года был первым заместителем хокима Музрабадского района по финансово-экономическим вопросам и сокращению бедности. Предыдущий хоким: Абдурашид Ҳудаярович Исмаилов.
Алтынсайский район — Бахром Омонович Махматраемов
С 2021 года был заместителем генерального директора Агентства кинематографии. Предыдущий хоким: Алишер Турабович Джумаев.
Сариасийский район — Абдукодир Хайдарович Донаев
С 2022 года был прокурором Яшнабадского района Ташкента. Предыдущий хоким: Абдисалом Пардаевич Хужакулов.
Термезский район — Шухрат Худайбердиевич Назаров
С 2022 года работал и. о. начальника государственной налоговой инспекции города Чирчика Ташкентской области. Предыдущий хоким: Шухратжон Бекмахматович Уринов.
Узунский район — Хабибулла Шерданакулович Бозоров
С 2022 года работал заместителем Управления охраны общественного порядка ГУВД Ташкента по духовно-просветительской работе. Предыдущий хоким: Бахром Бобохонович Турсунов.
Шерабадский район — Зайнобиддин Жалолитдинович Халилов
С 2022 года работал заведующим отделом в Счётной палате. Предыдущий хоким: Зиядулла Урокович Давлатов.
Шурчинский район — Улугбек Хуррамович Зокиров
С 2022 года работал заместителем директора департамента в Центральном банке. Предыдущий хоким: Бахтиёр Хаитович Худойберганов.